Americkým New Yorkem rezonuje nedávný výrok tamního soudu, který osvobodil podnikatele, sběratele velmi drahých a rychlých aut a developera jménem Benjamin Chen. Ten byl po absurdní a vážné nehodě v centru města, která se stala v loňském roce, obviněn z bezohledné jízdy a řízení pod vlivem drog. Ačkoliv měl soud k dispozici detailní záběry nehody, porota nakonec rozhodla, že důkazů není dost a Benjamin Chen tedy do vězení nepůjde. 

Je to velmi zvláštní rozhodnutí, protože díky několika videozáznamům je naprosto jasné, že řidič nehodu způsobil, protože kvůli vysoké rychlosti uprostřed jednoho z nejlidnatějších měst světa nezvládl své auto. Nejprve naboural do řady zaparkovaných aut, přičemž své auto takřka zdemoloval. Jenomže nejspíš vlivem drog se Benjamin rozhodl, že z místa nehody zmizí. S autem, které bylo skoro rozpůlené a mělo vylomené kolo…

Přečtěte si také:  Gemballa představuje upravené Porsche 911. Dostalo centimetry do šířky a stovky koní výkonu navíc

Šlápl na plyn a zkusil se rozjet. Je to poněkud překvapující, ale auto se opravdu rozjelo. Daleko ovšem nedojel. Po několika desítkách metrů vrak neudržel v přímce a naboural další auta. To ho odhodilo na druhou stranu silnice a je velké štěstí, že neskončil až na chodníku. Nedopadlo by to bývalo vůbec dobře.

Benjamin Chen navíc není žádnou neznámou osobou. Ne až tolik pro svou sbírku aut, jako spíše pro své řidičské „umění“. Ty uvozovky jsou oprávněné, protože když už se o tomto muži mluví, vždy se to týká jeho nehod a superaut, která sešrotoval. Na kontě má zcela zničený McLaren MP4C-12C, ale i Lamborghini Murciélago SV. Jak dopadlo jeho Gemballa Mirage GT ale není jasné. Pokud můžeme odhadovat, poškození byla opravdu masivní a nejpravděpodobněji už neexistuje.