hyundai_i30_n_option_14

Hyundai v Paříži představuje zcela nový i30 Fastback N, budoucí směr designu a ekologickou mobilitu

Autor: Tisková zpráva - 2. 10. 2018


Hyundai představuje v hale 1 na pařížském autosalonu 2018 své nejnovější produktové portfolio a technologické iniciativy v oblastech „záruky“, „pokroku“ a „sportovních výkonů“. Hvězdami letošní expozice budou světové premiéry zcela nového modelu i30 Fastback N, koncepčního vozu i30 N „N Option“ a produktová řada pro ekologickou mobilitu se zcela novým modelem Kona Electric a NEXO. V rámci konceptu „Hyundai Motor Studio Paris“ je expozice rozdělena do tří odlišných zón, odrážejících evropskou strategii značky Hyundai, založenou na třech hlavních pilířích „záruky“, „pokroku“ a „sportovních výkonů“.

Debut vysokovýkonného modelu i30 Fastback N

Na pařížském autosalonu 2018 slaví světovou premiéru zcela nový i30 Fastback N, který jako druhý vysokovýkonný model značky Hyundai v Evropě kombinuje sofistikovaný a elegantní design s osvědčenou radostí z řízení vozů N. První opravdu ostré pětidveřové kupé v segmentu C přebírá typické vlastnosti úspěšného pětidveřového hatchbacku i30 N a vdechuje je do jedinečné karosářské varianty i30 Fastback ve stylu pětidveřového kupé.

Zcela nový i30 Fastback N minulý týden předvedl svůj vysokovýkonný potenciál v závodě o světový rekord. Profesionální jezdci divize Hyundai Motorsport Gabriele Tarquini a Thierry Neuville jeli s vozem na limitu při nejrychlejší jízdě z Říma do Paříže – trasa totiž vedla mezi dánskými obcemi Rome a Paris. Tarquini v závodě zvítězil o zlomek sekundy časem 8:18.49 min, a stanovil tak světový rekord.

„Naším úspěšným pětidveřovým hatchbackem i30 N jsme začali vytvářet novou, emocionálnější image značky. Nyní činíme další krok v rozšiřování naší řady vysokovýkonných modelů. Hyundai i30 Fastback N je ve své třídě jedinečný jako první opravdu ostré pětidveřové kupé v segmentu C,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Díky mimořádně výkonnému motoru a důkladně optimalizovanému podvozku má nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal dalším velmi žádaným modelem z naší řady vysokovýkonných vozů, a navázal tak na úspěchy kompaktního pětidveřového modelu i30 N.“

N Option a N Line rozšiřují možnosti individualizace

Dalším magnetem expozice je odhalení koncepčního vozu Hyundai i30 N „N Option“ ve světové premiéře, který reprezentuje možný výhled na velmi atraktivní možnosti kvalitní individualizace exteriéru a interiéru pro majitele vozů Hyundai. Společně s novou verzí i30 N Line tím bude rozšířena nabídka pro zákazníky, kteří chtějí dodat svým vozům i30 N ještě ostřejší styl i výkony. Hyundai vystavuje také své soutěžní a závodní vozy nejvyšší světové úrovně, i20 Coupe WRC a i30 N TCR.

Přečtěte si také:  Kia EV6 GT vstupuje na český trh. Má 585 koní a stovku zvládne za 3,5 sekundy

„Výkony a emocemi našich automobilů v portfoliu N již nyní úspěšně otřásáme postavením konkurentů a v tomto trendu hodláme i nadále pokračovat. Vývoj našich vozidel N je zakotven v motoristickém sportu a naše účast v něm je vyvrcholením aktivit N,“ říká Thomas Schemera, výkonný viceprezident divize vysokovýkonných vozidel a motoristického sportu ve společnosti Hyundai Motor Group. „Nová verze N Line a náš koncepční vůz ‚N Option‘ navíc ilustrují naše pojetí individualizace a umožňují zpřístupňovat produkty N podstatně širšímu publiku.“

Hyundai-N-Option

Budoucí mobilita: Cesta značky Hyundai k vůdčímu postavení v automobilovém průmyslu

Průkopnického ducha značky Hyundai v oblasti budoucí mobility reprezentuje na pařížském autosalonu produktová řada ekologických vozů, která zahrnuje kromě modelové řady IONIQ také zcela nové modely Kona Electric a NEXO. Hyundai má díky svým progresivním modelům celosvětově nejširší nabídku elektrifikovaných poháněcích ústrojí v automobilovém průmyslu.

Hyundai na nedávném veletrhu IAA Užitkové vozy 2018 v německém Hannoveru oznámil jako první na světě plány, podle nichž uvede na trh elektricky poháněná nákladní vozidla s palivovými články. Hyundai ve spolupráci se společností H2 Energy dodá v letech 2019 až 2023 na švýcarský trh užitkových vozidel 1000 elektricky poháněných nákladních vozidel s palivovými články. Hyundai představením první flotily elektricky poháněných nákladních vozidel s palivovými články na světě ještě více upevní své globální vedoucí postavení v oblasti techniky palivových článků.

„Hyundai se stal během tří let druhou nejprodávanější značkou v prodejích ekologických automobilů v Evropě,“ říká Ki-Sang Lee, senior viceprezident a vedoucí Centra pro vývoj ekologické techniky ve společnosti Hyundai Motor Group. „Intenzivně investujeme do vývoje nových technologií a v budoucnosti chceme naši nabídku v segmentu ekologických vozidel ještě více rozšiřovat. Navíc věříme v budoucnost techniky palivových článků jako významného kroku k mobilitě s nulovými emisemi. Proto rozšiřujeme naše úsilí o budování systému ‚vodíkového‘ pohonu i do segmentu užitkových vozidel. Příkladem jsou naše elektricky poháněná nákladní vozidla s palivovými články, která budou mít předpokládaný dojezd přibližně 400 kilometrů v reálných provozních podmínkách.“

 

Hyundai NEXO:

Hyndai Kona Electric:

„Le Fil Rouge“: Směr budoucího vývoje designu značky Hyundai

Po svém debutu na letošním autosalonu v Ženevě se koncepční vůz „Le Fil Rouge“ představuje na francouzské půdě. Tato studie je důkazem, že minulé, současné i budoucí designérské styly značky Hyundai spojuje společná nit. Tento koncepční vůz ztělesňuje nejnovější přístupy značky k designu. Motiv „smyslné sportovnosti“ bude ztělesněn ve všech budoucích vozidlech Hyundai, od sedanů až po SUV.

Přečtěte si také:  Peugeot přibližuje, jak vyrábí své elektrifikované modely

„Koncepční vozy Hyundai jsou velkým příslibem pro naše nové generace automobilů,“ říká Diana Klosterová, vedoucí oddělení barev a materiálů pro vozy Hyundai ve společnosti Hyundai Motor Company. „Studie, které jsme v uplynulých letech představili na nedávných autosalonech, ať to byl i-oniq, FE concept nebo Intrado, vedly k sériově vyráběným modelům – a to konkrétně IONIQ, NEXO a Kona.“

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek