hyundai_tovarna_nosovice

Hyundai v Nošovicích zaměstnancům přidá. Platy vzrostou skoro o 12 %

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Hyundai - 16. 2. 2023


Zaměstnanci továrny automobilky Hyundai ve slezských Nošovicích se mohou od dubna těšit na vyšší platy. Dohodly se na tom odbory s vedením závodu. Nárůst mezd bude o 11,7 %, dodatek kolektivní smlouvy bude podepsána během několika příštích dní.

Vedení výrobního závodu Hyundai v Nošovicích se s odbory dohodlo na zvýšení platů pro zaměstnance. To první podle dodatku kolektivní smlouvy proběhne už v dubnu letošního roku o 11,7 %, další hned pak od ledna 2024, kdy to bude o 7,8 %. Konkrétně to znamená, že pracovník v pozici Operátor 3, která je v nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) nejčastější, si v základní mzdě v dubnu 2023 polepší o 4000 Kč měsíčně, od ledna 2024 o další 3000 Kč. Zaměstnanci současně obdrží další bonusy v celkové výši 40 tisíc korun, první ve výši 30 tisíc korun už ve výplatě za únor, zbylých 10 tisíc korun pak do 30. dubna 2024

O úpravě platů začalo vedení nošovické továrny Hyundai s tamními odbory jednat už v říjnu loňského roku. „Po osmém kole kolektivního vyjednávání odbory před Vánoci požádaly, aby se řešení sporných bodů KS ujal zprostředkovatel. Ten pak po jednání s oběma stranami doručil kompromisní návrh na řešení kolektivního sporu, se kterým společnost i odbory souhlasily,“ píše se v tiskové zprávě.

Nošovická automobilka nabízí nejen v rámci Moravskoslezského kraje nadprůměrné finanční ohodnocení, průměrný měsíční výdělek v dělnických pozicích za rok 2022 dosáhl na 47 518 Kč.

Nový dodatek řeší ještě další úpravy, které budou mít pozitivní vliv na finanční ohodnocení zaměstnanců. Jedná se například o úpravu pravidel pro vyplácení bonusů za docházku, navýšení přípatku za přesčasy či vyšší příspěvek do Benefitní kafeterie. Další novinka se týká délky dovolené – zatímco doposud mají zaměstnanci nárok na 25 dnů dovolené a po 7 odpracovaných letech v HMMC jim náleží den volna navíc, nově budou mít nárok na 26 dnů dovolené již po 5 letech a další jeden den dovolené jim připadne po 15 odpracovaných letech.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Hyundai v Nošovicích zaměstnancům přidá. Platy vzrostou skoro o 12 %”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru