Za prvních sedm měsíců letošního roku bylo v České republice prodáno 9 447 automobilů značky Hyundai. Podíl Hyundai na trhu činí 9% a Hyundai potvrzuje pozici druhé nejprodávanější značky na českém automobilovém trhu. Nárůst prodejů za prvních sedm měsíců letošního roku činil 44% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a Hyundai je stále nejdynamičtěji rostoucí automobilovou značkou v České republice.

Nejprodávanějším modelem značky je model i30, kterého se za sedm měsíců letošního roku prodalo 2 872 kusů. Model i30 zaznamenal téměř 40% nárůst prodejů oproti stejnému období loňského roku a je v červenci i za období nejprodávanějším vozem segmentu C v ČR.

Druhým nejprodávanějším modelem je i model Hyundai ix20. Od ledna do konce července se ho prodalo 2 074 kusů, což je nárůst 84% oproti loňskému roku. Hyundai ix20 je druhým nejprodávanějším vozem segmentu MPV.

Velmi oblíbeným mezi zákazníky a druhým nejprodávanějším modelem v segmentu SUV je model Hyundai ix35. Za prvním sedm měsíců bylo prodáno 1 418 vozů tohoto modelu a prodeje tohoto modelu vzrostly ve srovnání s loňským rokem o 50 %.

Tisková zpráva/-PS-