test-2020-hyndai_kona_electric- (13)

Nedávno jsme na facebooku narazil na debatu, která se týkala svolávacích akci. Překvapilo nás, kolik lidí si myslí, že svolávací akce nějaké automobilky ukazuje na nedostatečnou kvalitu značky a jejích produktů. Jenomže to je trochu jinak. Svolávacími akcemi se automobilky vždy stavějí k možnému problému čelem a snaží se jej vyřešit ještě předtím, než napáchá nějaké škody.

Často totiž na problém přijde sama automobilka v rámci interních kontrol. A přesně to je i nejnovější případ korejské značky Hyundai. Ta v rámci jedné takové interní kontroly zjistila, že Kona ve své elektrické a hybridní verzi, ale i vodíkové Nexo, mohou mít problém s brzdami.

Informaci o tom přinesl web svolavacky.cz, podle kterého jde celosvětově o 105 000 vozidel. V rámci interního šetření značky se ukázalo, že dotčené modely mohou mít potíže se systémem IEB, tedy elektronickým brzdovým systémem, což znamená, že by při tom nejčernějším scénáři auto mohlo mít snížený účinek brzd.

Přečtěte si také:  Renault svolává do servisů model Mégane. Přestože mu vůbec nic není a nic se nebude opravovat

Řidiči dotčených aut by se mohli při jízdě dočkat rozsvícení kontrolky IEB, která na problém upozorňuje. K opravě bude stačit lehký zásah servisního technika, který během několika málo minut přehraje software systému. Vše je pro majitele aut samozřejmě zdarma, a ti, kterých se akce týká, dostanou od značky zvací dopis do servisu.

Podle automobilky Hyundai se v souvislosti s tímto technickým zádrhelem nestala žádná nehoda.