Je fajn vidět, že se některé automobilky nebojí občas vykročit ze svých zajetých kolejí a ukázat světu, že se umějí bavit. Mezi takové jednoznačně patří automobilka Hyundai, která dala vzniknout driftující dodávce s několika stovkami koní pod kapotou. Jen je škoda, že jich nevznikne více a na prodej také nebude.

Dodávky jsou většinou celkem nudná auta. Jejich úkolem je standardně těžká práce, jen některé vybrané zvládnou v pohodlí a luxusu převážet třeba i nejdůležitější politiky světa. Jenomže automobilka Hyundai se rozhodla, že tuto zažitou představu rozbije na padrť a společně s divizí N postavilo parádní a zatraceně drsnou dodávku, která převeze až 8 lidí, ale zvládne to „dveřma napřed“.

Volkswagen RS T5 je dodávka s více než 700koňovým motorem z Audi RS 4

Jde o přestavěný model, který se na našem trhu prodává pod označením H-1 Van. Ovšem po zásahu divize Hyundai N, která má na svědomí skvělé i30 N nebo Veloster N, vypadá skvěle a ještě lépe jede.

Dodávka dostala „klasickou modrou Hyundai N barvu“, několik karbonových dílů a aerodynamických prvků, 19palcová kola, výkonnější brzdy a samozřejmě i lépe vyhlížející interiér čalouněný kombinací kůže a Alcantary. Vyměněn byl i výfukový systém, který teď zní vážně parádně!

To nejzajímavější se nicméně událo pod kapotou. Tam své místo našel dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec o objemu 3,5 litru, jehož výkon je 402 koní a točivý moment 555 Nm. To vše je přes osmistupňovou automatickou převodovku posíláno na zadní kola, což umožňuje dodávce jezdit parádními drifty.

Hyundai také tvrdí, že nejlepší jízdní vlastnosti má jeho upravené H-1 při plném obsazení osmi osobami, kdy dokonce disponuje ideálním rozložením hmotnosti 50:50. Tahle dodávka ale stále plní svou původní roli. Kromě 8 lidí stále zvládne odvézt sadu obutých kol a hever k tomu, protože zavazadlový prostor má původních 842 litrů!