Der neue Mercedes-Benz EQV - Exterieur, Bergkristallweiß metallic, Black Panel-Kühlergrill mit Chromlamellen, Ladeanschluss im Stoßfänger, Mercedes-Benz Wallbox Home;Stromverbrauch kombiniert: 27,0 kWh/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 0 g/km*, Angaben vorläufig The new Mercedes-Benz EQV – Exterior, Mountain crystal white metallic, black panel radiator grille with chrome fins, charging connection in the bumper, Mercedes-Benz Wallbox Home;combined power consumption: 27.0 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km*, provisional figures

Concept EQV odhalila společnost Mercedes-Benz Vans už na ženevské Motor Show v březnu 2019. Svou premiéru nyní slaví také sériová verze, Mercedes-Benz EQV.

Nejmladší člen rodiny Mercedes EQ – jako první plně elektrické prémiové MPV od Mercedes-Benz – kombinuje bezemisní přepravu s úchvatnými jízdními vlastnostmi, vysokou funkcionalitou a výrazným designem. Veřejnosti bude Mercedes-Benz EQV poprvé představeno na letošním IAA ve Frankfurtu (od 12. do 22. září).

Mercedes-Benz Concept EQV: První plně elektrická cesta Barcelonou

Výhody díky inteligentnímu designu

Elektrická pohonná jednotka (eATS) se v Mercedes-Benz EQV nachází na přední nápravě pod dynamicky vyhlížející čelní maskou s přístupem k zásuvce pro dobíjení v předním nárazníku. Má špičkový výkon až 150 kW. Elektromotor, převodovka s pevným převodem, chladicí systém a elektronika tvoří integrovaný a kompaktní celek. Energie je dodávána lithium-iontovou baterií pod podlahou vozidla, jejíž nízká a centrální poloha má pozitivní vliv na řízení EQV. Maximální rychlost 160 km/h zajišťuje, že se do svého cíle dostanete rychle i mimo městské prostředí.

V základní výbavě je Mercedes-Benz EQV vybaveno vodou chlazenou palubní nabíječkou (OBC) s kapacitou 11 kW, vhodnou jak k domácímu AC nabíjení, tak na nabíjení na veřejných nabíječkách.

Baterie s využitelnou kapacitou 90 kWh poskytuje maximální dojezd 405 kilometrů (předběžné údaje). Instalace baterie v prostoru pod podlahou znamená, že vnitřní prostor vozidla nedoznal změn a plně elektrické MPV od Mercedes-Benz splňuje nejnáročnější požadavky na funkčnost a variabilitu a je vhodné pro širokou škálu využití.

Inteligentní MBUX v EQV

Úprava systému MBUX pro EQ je skutečným mistrovským kouskem. Na desetipalcovém displeji s vysokým rozlišením slouží dlaždice „EQ“ jako centrální přístupový bod ke všem specifickým zobrazením a nastavením, jako například stav nabíjení, čas odjezdu, popřípadě znázornění spotřeby. Displej navíc může být využíván k nastavení navigace, funkce Mercedes me Charge, nebo jízdních módů. Silnou stránkou MBUX je inteligentní hlasové ovládání aktivované slovy „Hej Mercedesi“, jímž lze ovládat navigaci, telefon, hudbu, počasí, stejně jako další funkce pro pohodlí, jako klimatizaci nebo osvětlení.

Der neue Mercedes-Benz EQV - Interieur, intuitive Mercedes-Benz User Experience (MBUX) mit 10-Zoll-Touchscreen;Stromverbrauch kombiniert: 27,0 kWh/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 0 g/km*, Angaben vorläufig The new Mercedes-Benz EQV – Interior, intuitive Mercedes-Benz User Experience (MBUX) with 10-inch touch screen;Combined power consumption: 27.0 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km*, provisional figures

Maximální dojezd díky inteligentní rekuperaci a jízdním nastavením

Pro to, aby byl dojezd využit na maximum, nabíjí Mercedes-Benz EQV své baterie i za jízdy. Při zrychlování nebo brždění je kinetická energie přeměňována na elektrickou energii a dále využívaná k nabíjení vysokonapěťové baterie (rekuperace). Řidič má na tento proces zásadní vliv, protože je schopen rekuperaci regulovat použitím pádel pod volantem, přičemž při využití nejvyššího stupně rekuperace lze vůz ovládat jediným pedálem, protože při brzdném efektu rekuperace je brzda téměř zbytečná.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC (2019)

Stupeň rekuperace „D Auto“ odráží inteligenci EQV, protože automaticky aktivovaný ECO Asistent řidiči napomáhá k dosažení maximální možné jízdní efektivity. Kombinuje data z navigace, asistenta rozpoznávání dopravního značení a informace získané díky inteligentním bezpečnostním asistenčním systémům (radar a kamera) a úroveň rekuperace sám upravuje.

V kombinaci s navigací optimalizovanou pro EQ se aktivní monitorování dojezdu postará o to, aby řidič bezpečně dosáhl svého cíle i v případě, že mine nabíjecí stanici. K dispozici má i jízdní nastavení E+, které upravuje funkce vozu pro dosažení maximálního možného dojezdu.

Mercedes-Benz EQV;Stromverbrauch kombiniert: 27,0 kWh/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 0 g/km*, Angaben vorläufig Mercedes-Benz EQV;combined power consumption: 27.0 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km*, provisional figures

Design specifický pro EQ

Všechny členy rodiny EQ spojuje neotřelý designový jazyk. Tím nejvýraznějším je černý panel na masce chladiče se stříbrnými lamelami, stejně jako čistý boční profil s osmnáctipalcovými koly tak typickými pro řadu EQ, které vozu dodávají dynamický vzhled i ve chvíli, kdy stojí.

Estetika exteriéru je přenesena i dovnitř vozu, kde se atraktivní design snoubí s hřejivými tóny – kupříkladu s růžovým zlatem, které interiéru dodává téměř pohodlí domova. Hraje důležitou roli i na palubní desce, kde perfektně doplňuje čalounění vyvedené v modré kůži. Využitím na orámování ovládacích prvků infotainmentu a zvukového systému, popřípadě na prošívání sedadel, dodává interiéru patřičnou eleganci.

Technické údaje

Emise CO2

0 g/km

Spotřeba elektřiny

27,0 kWh/100km (předběžná informace)

Dojezd

405 km (předběžná informace)

Doba dobíjení na Wallboxu nebo veřejné nabíjecí stanici (AC, 11 kW)

100% < 10h

Doba dobíjení na nabíjecí stanici s rychlodobíjením

10-80% SOC < 45 min.

Pohon

Pohon předních kol

Výkon

150 kW (204 hp)

Točivý moment

362 Nm

Maximální rychlost

160 km/h

Baterie

Lithium-iontová

Kapacita instalovaných baterií

100 kWh

Využitelná kapacita baterií

90 kWh

Délka/šířka (vč. zrcátek)/výška

 

Rozvor

3200 mm

Nákladový prostor (v závislosti na výbavě)

1030 l

Celková hmotnost

3500 kg