Hyundai i30 N v tvrdých testech v mrazivém Švédsku + video

Autor: Pavel Srp - 17. 3. 2017


Hot hatch se znakem Hyundai se blíží, odhalení má proběhnout na podzim na frankfurtském autosalonu. Jméno už ale známe, vůz si bude říkat Hyundai i30 N.

Parametry se zdají být velmi zajímavé a jsme docela zvědaví, jak to dopadne. Vzhledem k tomu, že vývoj má na starosti Albert Biermann, tedy bývalý šéf divize BMW M, asi zklamaní nebudeme.

Zajímavě zní už jen samotné technické detaily, které zatím známe. O pohon vozu by se měl starat přeplňovaný čtyřválec s objemem dvou litrů, který by měl disponovat výkonem 250 koní. K dispozici by měla být později také ještě ostřejší verze s 275 koňmi. Přenos výkonu na silnici budou zajišťovat kola přední nápravy za pomoci samosvorného diferenciálu. Spekuluje se o tom, že později by měla být v nabídce také dvouspojková převodovka, případně pohon všech kol. Jsou to však nepotvrzené spekulace.

Vůz se aktuálně testuje ve Švédsku na zamrzlém jezeře Arjeplog, kde se nedávno testovala také Kia Stinger. Tady se zjišťuje, jak se chová auto, zejména jeho podvozek při velmi nízkých teplotách (atakují se tu i teploty kolem -30°C) a dolaďuje se nastavení samosvorného diferenciálu i stabilizačního systému. Za volantem přitom sedí jeden z vůbec nejpovolanějších, „Pan Řidič“, tovární pilot Thierry Neuville.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek