Sportovní divize korejské automobilky Hyundai si získala fanoušky už svým prvním počinem. Už první auto, které s logem Hyundai N vyjelo, se totiž povedlo. Hothacth i30 N sklízí chválu nejen od motoristických novinářů, ale i od majitelů. A enková řada se mezitím rozšířila a ještě rozšiřovat bude. Chystá se i menší i20 N.

Tu už jsme v maskování několikrát viděli, ale s tím, jak se přibližuje její oficiální představení, kamufláž ubírá. Na Nürburgringu se před pár dny prohánělo jen s několika málo polepy. Vidět tak můžeme velké otvory v předním nárazníku, velké křídlo na pátých dveřích anebo jednoduchý výfuk na pravé straně. Design bude zcela jistě ostřejší, než u běžného Hyundai i20, ale zdá se, že ne tak ostrý jako právě u i30 N.

Přečtěte si také:  BMW M8 Coupé na Nürburgringu. Jaký zajelo čas? Postavilo se po boku Porsche Carrera GT

Úplným tajemstvím je ale zatím technika, o níž můžeme pouze spekulovat. Některé internetové spekulace hovoří o tom, že by se pod kapotou měl objevit 1,6litrový čtyřválec s výkonem kolem 200 koní, ale jinde se zase objevují informace o tom, že by nové malé enko měl pohánět tříválcový motor, vycházející z 1.0 T-GDI z běžné i20. Jeho objem by měl být zvětšen na 1,4 nebo 1,6 litru a výkon kolem 150 koní. Podle zvuku auta jezdícího na Nürburgringu ale této verzi příliš nevěříme.

Dozvědět bychom se to ale mohli už za pár měsíců, očekáváme, že auto by se mohlo začít prodávat už na jaře 2021.