hyundai-casper-2022

Hyundai chystá nový elektromobil. Bude levnější než Dacia Spring

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Automotive News Europe - Foto: Hyundai - 31. 7. 2022


Elektromobily jsou výrazně dražší než srovnatelná auta se spalovacími motory. Pokud se má ale elektromobilita rozšířit masověji, bude potřeba, aby auta zlevnila. Aktuálně nejlevnějším elektrickým autem je v současnosti na trhu Dacia Spring, ale už brzy by mohl ještě levnější auto představit Hyundai.

Hyundai je na poli elektromobility hodně úspěšnou značkou už několik let. Zákazníci si elektrické modely Kona Electric, Ioniq Electric a Ioniq 5 oblíbili. V přípravě má korejský výrobce i několik dalších – kromě většího Ioniq 6 to budou i menší a jeden velmi malý, který by měl být až překvapivě levný. Podle informací, které zatím máme, by jeho cena neměla přesáhnout 20 000 eur.

S takovou informací přišel magazín Automotive News Europe, kterému ji potvrdil šéf evropského zastoupení Hyundai Andreas-Christoph Hofmann. Auto je stále ve vývoji, ale víme, že půjde o malý elektromobil, který bude konkurovat chystaným modelům Volkswagen ID. Life a Cupra UrbanRebel. Otázkou je, co to nakonec bude za auto. Spekuluje se o tom, že kvůli nákladům to Hyundai udělá podobně jako Dacia u Springu a zastaví elektrický pohon do původně spalovacího motoru. Podle zákulisních informací by se mohl nabízet model Hyundai Casper (viz úvodní foto), který je v prodeji jen v Jižní Koreji.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru