Rat Rody a Hot Rody už zdaleka nebrázdí silnice pouze za velkou louží, objevují se stále častěji také na silnicích v Evropě, ani Česká republika není výjimkou. Ten, o kterém se budeme bavit nyní, sice pochází z Ameriky, ale nyní se nachází v Belgii. Základem je Ford Model A z roku 1928, ale byl od základu přestavěn a pod kapotou je zcela nový motor.

Původním majitelem a zároveň stavitelem je Mike Burroughs, který ho sehnal téměř jako vrak. Postavit veterána bylo takřka nemožné, a tak se rozhodl, že z něj postaví Hot Rod. Ford Model A se vyráběl v letech 1927 až 1931 a vyrobeno bylo přibližně pět milionů kusů.

Jak se na správný Hot Rod sluší a patří, přední kapotáž kolem motoru byla i s blatníky odstraněna, stejně jako blatníky zadní, a tak nyní kola z karoserie vystupují. Snížena byla nejen střecha kabiny, ale i celé auto. Drsný design dotvářejí trubky coby výfuky vycházející ven za předními koly.

Původní dýchavičný motor byl vyměněn za vidlicový osmiválec o objemu 4,0 l z BMW řady 7, typ E38 z roku 1996. Výkon tří stovek koní a velký točivý moment s tímhle strojem nemá vůbec žádný problém, a protočit tak kola do oblak štiplavého dýmu je otázkou pouhého pomyšlení. A z BMW jsou i zadní světla, dárcem byl model 2002.

Podívejte se na video, první je z Ameriky od původního majitele, druhé z Belgie od současného majitele, a řekněte nám, co vy na to? Líbí se vám podobné stavby a nebo jste raději pro obnovu původních tvarů starých časů?