Honda v Ženevě: supersport, hot hatch, ale i vodík a SUV

Autor: Tisková zpráva - 3. 3. 2015


Společnost Honda dnes na ženevském autosalonu 2015 představuje plejádu důležitých nových vozů – od výkonnostních a závodních až po pokročilý prototyp s palivovými články – které signalizují, jak bude tento rok pro značku Honda v Evropě důležitý. Všechny modely v nabídce společnosti jsou buď zcela nové nebo kompletně zaktualizované.

Dnes dopoledne probíhá celosvětová premiéra sériového vozu modelu Honda Civic Type R. Jedná se o nejextrémnější model Type R, jaký byl kdy vyroben; navržen a zkonstruován jako „silniční závoďák“ s nesmírně vysokým výkonem a strhující dynamikou, který posouvá laťku v celém segmentu. Kombinace světové premiéry nového 2,0litrového VTEC TURBO motoru Honda, agresivního stylingu diktovaného funkcí a technologií nového podvozku přináší jeden z nejúchvatnějších a nejpřínosnějších jízdních zážitků ze všech sektorů. Uvedení modelu Type R do prodeje je plánováno na letošní léto.

Honda Civic Type R bude na silnice vypuštěn s neskutečnými hodnotami výkonu 310 koní v 6 500 ot./min a točivým momentem 400 Nm už od 2 500 ot./min. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 5,7 sekundy a maximální rychlost je 267 km/h! O pohon se starají přední kola se samosvorným diferenciálem a šestistupňová manuální převodovka. Naopak na to, aby auto zůstalo bezpečně na silnici, dohlíží čtyřstupňové adaptivní tlumiče, velká a široká kola s pneumatikami 235/35 R19 a pod nimi vykukující obrovské přední brzdy s kotoučem o průměru 350 mm a čtyřpístkovými třmeny Brembo. Navíc jde o nového rekordmana mezi předokolkami na Nurburgringu!

K vidění bude rovněž sériový vůz modelu Honda NSX – poprvé v Evropě – 25 let poté, co originální NSX rozčeřilo stojaté vody tehdejšího segmentu supervozů. Zcela nový model NSX s pohonem inovativní V6 hybridní hnací jednotkou byl vytvořen tak, aby přinášel „nový sportovní zážitek“, a vyvinut pod heslem „Výkon díky přesnosti“ jako jedinečná ukázka výkonnosti a prestiže společnosti Honda. Vývoj modelu Honda NSX 2015 začal od píky a vyžádal si téměř tři roky intenzivního vývoje globálního konstrukčního a technického týmu, který byl realizován ve vývojovém centru společnosti Honda v Raymondu v americkém státě Ohio.

Nová generace prototypu FCV (vozu s palivovými články) CONCEPT Honda byla poprvé představena v listopadu 2014 v Tokiu a na letošním ženevském autosalónu má rovněž evropskou premiéru. Futuristicky stylizovaný prototyp FCV CONCEPT zosobňuje evoluci nové generace vozů Honda s palivovými články a je součástí firemního závazku podpory „společnosti využívající vodíkovou energii“. Prototyp FCV CONCEPT, který je ukázkou bezkonkurenčně úspěšného vývoje vozu poháněného palivovými články, zosobňuje zcela nový silniční vůz s palivovými články, jehož zahájení prodeje v Japonsku je plánováno na první polovinu roku 2016 a během následujících 12 měsíců také v USA a Evropě.

Před zahájením prodeje v Evropě v letošním létě bude v předstihu rovněž k vidění sériový vůz modelu Honda HR-V. Nová Honda HR-V přináší jedinečnou alternativu v crossoverovém segmentu: dynamický styling, všestrannost MPV, sofistikovanou a zároveň zábavnou jízdní dynamiku a úsporný provoz. Sériová podoba modelu HR-V vystihuje rovnováhu charakteru výrazných a odvážných linií kupé v kombinaci s mohutným a pevným postojem robustního SUV. Společně s ostatními aktualizovanými modely nabídky Honda je důkazem novátorského přístupu značky k vývoji technických a technologických řešení.

Honda-HR-V-1

Další důkazem toho, že společnost Honda umí dělat univerzální a inovativní rodinné vozy, je model Honda Jazz, jehož sériový vůz je v Ženevě rovněž poprvé k vidění. Třetí generace modelu Jazz, která dorazí do Evropy toto léto, se vyznačuje mohutným a zároveň sofistikovaným designem karosérie, bezkonkurenčním vnitřním prostorem a univerzálností. Tato třetí generace modelu Jazz bude vycházet z globálního podvozku Honda pro automobily nižší třídy – který je společný pro všechny nové modely HR-V – a přichází se zcela novým 1,3litrovým i-VTEC benzínovým motorem z řady Earth Dreams Technology.

2016-Honda-Jazz-01

V souvislosti s přípravami společnosti Honda na obnovení nejslavnější spolupráce v podniku F1 bude k vidění závodní vůz F1 McLaren-Honda 2015, který záhy 15. března v australském Melbourne absolvuje svoji soutěžní premiéru. Cílem této nové spolupráce bude navázat na odkaz a překonat úspěch spolupráce z přelomu 80. a 90. let minulého století, během které tým McLaren-Honda vyhrál během čtyř let 1988 a 1991 čtyři světová mistrovství konstruktérů F1.

Zcela nové výkonnostní a rodinné vozy a prototypy s palivovými články Honda budou k vidění na stánku 4250 v hale 4 na 85. ženevském autosalónu (3. – 15. března).

affiche-salon-2015-E

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru