Honda oficiálně oznámila start produkce sériového provedení svého nového supersportu NSX. Však už také bylo na čase. Plány na výrobu NSX, tenkrát ještě s desetiválcem pod kapotou, tu byly již v roce 2010. Sériové hybridní provedení bylo představeno v roce 2015.

Zahájení sériové výroby modelu NSX je plánováno na polovinu dubna, přičemž vůz se bude vyrábět v Performance Manufacturing Centre v Ohiu. První sériové exempláře dorazí do Evropy na podzim tohoto roku. Centrum Performance Manufacturing postavila Honda speciálně pro nové NSX. Vzhledem ke konstrukci auta, které obsahuje hned čtveřici motorů, je montáž extrémně náročná. Honda plánuje využívat v nemalé míře ruční výrobu na kompletaci podvozku, elektroniky, interiéru a panelů karoserie. Složit celý vůz zabere slušných 14 hodin.

Dvojicí turbodmychadel přeplňovaný šestiválec, který tvoří hlavní pohonnou jednotku vozu, je vyráběn mimo tuto továrnu. Opět je využíváno ručního sestavování, kdy malá skupina specialistů zvládne dokončit jeden kus za šest hodin práce. V rámci Performance Manufacturing Centre také každé NSX vyjede na testovací trať. Jedná se o válcovou zkušebnu a každý vůz si zde odkroutí prvních 240 km. Honda zdůrazňuje, že na dílenské zpracování a kvalitu materiálů je nahlíženo tím nejkritičtějším okem. Už se nemůžeme dočkat, až se sami přesvědčíme!