Honda Civic Type R: 310 koní, 400 Nm a nový rekord na Nürburgringu! – foto + video

Autor: Pavel Srp - 3. 3. 2015


Dnes dopoledne probíhá celosvětová premiéra sériového vozu modelu Honda Civic Type R. Jedná se o nejextrémnější model Type R, jaký byl kdy vyroben; navržen a zkonstruován jako „silniční závoďák“ s nesmírně vysokým výkonem a strhující dynamikou, který posouvá laťku v celém segmentu. Kombinace světové premiéry nového 2,0litrového VTEC TURBO motoru Honda, agresivního stylingu diktovaného funkcí a technologií nového podvozku přináší jeden z nejúchvatnějších a nejpřínosnějších jízdních zážitků ze všech sektorů. Uvedení modelu Type R do prodeje je plánováno na letošní léto.

Honda Civic Type-R objela Severní smyčku Nürburgringu v čase 7 minut, 50 sekund a 63 setin. To znamená, že sebrala rekord mezi předokolkami nejen SEATu Leon Cupra, ale i upravenému Renaultu Mégane Trophy R! Zmíněný čas na kolo dosáhl vývojový vůz Civic Type R během finální fáze předsériového testování v květnu 2014. Vývojový vůz měl standardně vyladěný motor a byl vybaven stejným zavěšením, hnacím ústrojím, výfukem, brzdami a aerodynamickou výbavou, jako sériový vůz modelu Civic Type R.

Demontáží vybavení, jako například klimatizace, předního sedadla spolujezdce a audiosystému se kompenzuje doplňková hmotnost kompletní bezpečnostní klece vozidla (která se instaluje především z bezpečnostních důvodů a nikoli pro zvýšení tuhosti).

Honda nyní slibuje, že chce tento rekord ještě vylepšit. V tomto roce vyšle na okruh Nürburgring Nordschleife sériový vůz modelu Civic Type R s cílem vytvořit nový rekordní čas na kolo se sériovým vozem s pohonem přední nápravy.

Honda Civic Type R bude na silnice vypuštěn s neskutečnými hodnotami výkonu 310 koní v 6 500 ot./min a točivým momentem 400 Nm už od 2 500 ot./min. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 5,7 sekundy a maximální rychlost je 267 km/h! O pohon se starají přední kola se samosvorným diferenciálem a šestistupňová manuální převodovka. Naopak na to, aby auto zůstalo bezpečně na silnici, dohlíží čtyřstupňové adaptivní tlumiče, velká a široká kola s pneumatikami 235/35 R19 a pod nimi vykukující obrovské přední brzdy s kotoučem o průměru 350 mm a čtyřpístkovými třmeny Brembo.

Prodej vozu bude zahájen již letos v létě.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru