Už od roku 1968 píše Martini Racing závodní historii napříč všemi druhy motorsportu. Její barvy oblekaly a oblékají monoposty od Formule 1, přes vytrvalostní vozy v závodech Le Mans až po závodní speciály světa rallye. Boom téhle značky italského lihovaru naplno propukl až v roce 1970, kdy jeho legendární barvy obléklo Porsche na svůj prototyp 917 a zvítězilo s ním na plné čáře.

Martini Racing, Louwman Museum

Od té doby sice uplynulo hodně vody, ale Martini Racing je stále pojmem, který budí ohlas. I dnes ho můžeme potkat na závodních tratích, protože jeho barvy obléká závodní tým Formule 1 Williams a stále také Porsche, které propůjčilo legendární modro-bílo-červené barvy svému supersportovnímu plug-in hybridu s označením 918.

Pokud jste i vy fanoušky designu Martini Racing, sice už tuhle výstavu v nizozemského Haagu nestihnete, nicméně přiložené video vás zcela jistě potěší. V Nizozemsku před pár dny skončila v Louwman Museum výstava věnující se barvám a historii světa Martini Racing. Výstava to byla více než zajímavá a zaměřila se na opravdu celé spektrum motoristických sportů. K vidění byly krásky jako Porsche 911 RSR (1974), Lancia LC1 (1982), Porsche 935/77 (1977), chybět nemohla ani legenda skupiny B, Lancia Delta S4, která v barvách Martini závodila v letech 1985 a 1986, speciál DTM Alfa Romeo 155 V6 z roku 1995 nebo loňská novinka v podobě Porsche GT3 R. A je to mnohem mnohem víc…