Historie sporťáků Lamborghini v 7 minutách

Autor: Anina Russová - 22. 1. 2018


Před nějakou dobou jsme vám ukazovali hodně zajímavou evoluci Porsche 911, která ze všeho nejvíce ukázala, jak málo se tato sportovní legenda mění a přesto, nebo možná právě proto, je stále na vrcholu oblíbenosti. Teď se ale ze Stuttgartu přesuneme do slunné Itálie, konkrétně do města Sant’Agata Bolognese, tedy do domoviny značky Lamborghini.

Značka je sice v posledních několika týdnech spojována hlavně se svým novým a vlastně prvním moderním SUV, modelem Urus. Ještě donedávna byla ale synonymem zejména pro nízké a placaté sportovní vozy.

Psal se rok 1963, kdy světlo spatřil dnes už málo vídaný model 350 GT. Tím ale celá pohádka jménem Lamborghini teprve začala. Pokračování pak ukáže absolutní legendy jako je Miura, Countach nebo Diablo.

Video ke každému vozu prozradí nějakou tu zajímavost, o které jste možná neměli tušení. Věděli jste například, že Countach byl prvním autem na světě, které dostalo to známé otevírání dveří směrem nahoru? Jistě jste si teď vzpomněli na Mercedes-Benz 300 SL, který je o nějakých 20 let starší, ale ten je měl celé výklopné. Pojem „lambo-doors“ opravdu přišel až s ikonickým Countach. Ve videu je toho ale ještě mnohem víc. :)

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru