Pamatujete si, když jsme nedávno mluvili o tom, že čeští řidiči jsou extrémně nepozorní? Že často absolutně nevnímají to, co se děje kolem, nezvládají reagovat na nenadálé situace a hazardují tak se životy svými, ale i životy ostatních? Fotky a video, které pro vás dnes máme, naše slova jen potvrzují. Bohužel.

Před několika málo hodinami zasahovali hasiči z Karlovarského kraje u nehody na dálnici D6. Jako první u nehody zastavila jednotka z Chebu, která shodou okolností jela kolem. Majáky a velkým pickupem nehodu označila a stihla i správně umístit výstražný trojúhelník. Vše tak, jak to má být. Jenomže pak přišla rána. A to pořádná.

Komentář: Nehoda na pražském okruhu znovu ukázala, že řidiči neumí používat hlavu

Jejich majáky nerespektoval řidič osobního auta, který do nich naboural. Jak velký náraz to byl, dokazuje i to, že těžký hasičský pickup skončil bez zadní části, která zůstala vlivem nárazu sešrotovaná, o několik desítek metrů dál. Je vlastně neuvěřitelné, že všichni zúčastnění tuhle havárii přežili, nicméně dvě osoby byly zraněny a musel si je do péče převzít lékař.

DN D6

Video z palubní kamery, které jsme získali od svědka nehody, ukazuje moment nárazu do hasičského vozidla. Z videa je odstraněna zvuková stopa.

Zveřejnil(a) HZS Karlovarského kraje, www.hzs-kvk.cz dne Úterý 3. prosince 2019

Je sice pravda, že povětrnostní podmínky nebyly zrovna dvakrát příznivé, pršelo a silnice byla kluzká. Ale nějak se nám nechce věřit, že ten, kdo se plně věnuje řízení, a v takovém počasí to je potřeba, mohl majáky a velké červeno bílé auto přehlédnout. Nehodu v současné době vyšetřuje policie. My jen dodáme, že jsme rádi, že to nakonec nedopadlo tak špatně, jak dle fotek a videa mohlo.