hasici-nehoda-1

Zlatá neděle neskončila příliš dobře pro řidiče osobního vozu, který se na silnici I/35 u Janova střetl s nákladním automobilem. Hasiči po příjezdu museli okamžitě pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostit jednu zraněnou osobu, která zůstala zaklíněna v autě.

Řidič měl zaseknuté nohy pod pedály. U náročného vyproštění osoby použili veškeré vyprošťovací nářadí, které je k dispozici. Doslova rozstřižením celého vozu si hasiči vytvořili dostatečný prostor, a to pro velmi šetrné vyproštění zraněného řidiče. Při každém vyproštění musí totiž předpokládat, že zraněná osoba utrpěla poranění páteře, proto musí být jeho záchrana velmi šetrná, ale zároveň také rychlá.

Přečtěte si také:  V České republice vznikl hasičský speciál na hašení elektromobilů. Stojí na podvozku Toyoty Hilux 6x6

Vozidlo bylo navíc v příkopu, a tak museli hasiči zabezpečit zdemolovaný vůz i proti pohybu. Zraněná osoba byla hned po vyproštění hasiči předána do péče zdravotníkům a následně transportována vrtulníkem Letecké záchranné služby do nemocnice.

U nákladního automobilu byla proražená nádrž a vytékající nafta by mohla způsobit ekologickou havárii, proto byl na místo přivolán speciální přívěs k odčerpání asi 450 litrů nafty.  Po dobu odstraňování následků nehody byla silnice uzavřena.