toyota_hilux_6x6-hasici

V České republice vznikl hasičský speciál na hašení elektromobilů. Stojí na podvozku Toyoty Hilux 6×6

Autor: Pavel Srp - Zdroj: facebook.com - Foto: KOBIT - 29. 11. 2020


V České republice vznikl hasičský speciál, který je vybaven speciálně pro hašení elektromobilů Jeho základem se stal pick-up Toyota Hilux, který byl však opravdu hodně upraven.

Hasiči si před pár dny převzali speciály Toyota Hilux, byly to ale docela obyčejné pick-upy. To, co teď vzniklo v české společnosti KOBIT je ale z úplně jiného soudku. Jde o pick-up 6×6, jehož základem je Toyota Hilux. Sloužit má hlavně při požárech elektromobilů a právě s ohledem na to byla přestavba prováděna.

Auto je hodně nízké, tak aby bylo schopno pohybovat se i ve stísněných prostorech. Na výšku se vejde do 185 cm, což mu umožňuje vjet i do podzemních garáží nebo do garáží obchodních center. Tady elektromobily totiž běžně parkují, navíc jsou tu často také dobíjecí stanice.

toyota_hilux_6x6-hasici

„Hasičský speciál Toyota Hilux 6×6 je vybaven vysokotlakým hasicím systémem CCS Cobra, umožňující rychlé a efektivní hašení trakčních akumulátorů. Vzhledem k vysoké účinnosti hasebního média a čerpadla je možné využití vozidla pro širokou škálu zásahů hasičských jednotek. Součástí výbavy je také akumulátorové vyprošťovací nářadí Holmatro, přetlaková ventilace, detekční technika a předepsaná výbava rychlého zásahového automobilu. Posádka má k dispozici přenosný i stabilní termovizní monitorovací systém,“ píše se také u facebookového příspěvku, kde je i více než 60 fotek auta.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru