GLOMEX_Military_Supplies-Toyota_Hilux-armada_CR-1

Česká armáda bude jezdit v nových Toyotách Hilux. Nahradí historické Land Rovery a UAZy

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: GLOMEX Military Supplies - 8. 11. 2020


V otevřeném výběrovém řízení Ministerstva obrany ČR na dodávku nových víceúčelových terénních osobních vozidel pro potřeby Armády České republiky uspěla s nejvýhodnější nabídkou ve velké konkurenci 10 firem česká společnost GLOMEX Military Supplies. V průběhu následujících čtyř let dodá armádě až 1200 upravených vozů typu pick up značky Toyota Hilux. Ty postupně nahradí dosluhující terénní automobily UAZ sovětské výroby.

Výsledky výběrového řízení oznámilo Ministerstvo obrany na tiskové konferenci. Je to v krátké době již druhý velký úspěch integrátora GLOMEX Military Supplies v tendrech na dodávky terénních automobilů speciálně upravených pro ozbrojené složky. Letos na jaře polská pobočka GLOMEX MS Polska zvítězila v tendru vyhlášeném u našich severních sousedů. Polské armádě dodá více jak šest stovek speciálně upravených vozů Ford Ranger XLT.

GLOMEX_Military_Supplies-Toyota_Hilux-armada_CR-2

Prezident společnosti GLOMEX Military Supplies arm. gen. v.v. Ing. Josef Bečvář k tomu říká: „V obou výběrových řízeních jsme přesvědčili naše zákazníky, že jsme připraveni dodávat automobily v požadované specifikaci včetně speciálních úprav za nejvýhodnějších dodacích a cenových podmínek. Tento velký úspěch pro naši společnost, kde patřím k vrcholovému managementu od začátku roku 2019, je součástí naší firemní strategie zaměřené na středně velké projekty strategického vyzbrojování ozbrojených složek zemí střední Evropy. Jsem přesvědčen, že se nám podaří na tento úspěch navázat i v dalších projektech a potvrdit, že jsme důvěryhodným a profesionálním integrátorem, na kterého se mohou ozbrojené složky spolehnout i v aktuálně problematické době, a to především díky našim zkušenostem, profesionalitě, odpovědnosti, transparentnosti a spolehlivým dlouhodobým partnerům.“

Vozy Toyota Hilux, které společnost GLOMEX Military Supplies bude dodávat, pohání vznětový motor o výkonu 110 kW, jedná se o nejnovější verzi Double Cab s místem až pro 5 osob po faceliftu, která byla výrobcem představena v polovině roku 2020.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru