Hasiči museli na poslední chvíli uhýbat před kamionem v protisměru

Autor: Tisková zpráva - 6. 8. 2019


Řidiči kamionů občas opravdu umí předvést neuvěřitelná zvěrstva. Jeden velmi nezodpovědný potrápil i hasičskou jednotku jedoucí k dopravní nehodě. Nečekaně se před nimi vynořil v protisměru.

Událost se stala v neděli 4. 8. 2019 v ranních hodinách, kdy hasiči ze stanice Karlovy Vary jeli k zásahu, konkrétně k dopravní nehodě nákladního auta na silnici I/6 u Andělské Hory. Zásahové auto hasičů mělo zapnuté majáky a jelo po silnici z Karlových Varů směrem na Prahu, stoupání hned za K. Vary, ve směru, kde jsou dva jízdní pruhy. Opačný směr je po celou dobu tohoto stoupání oddělený plnou čárou, tedy bez možnosti předjíždění.

Drsná nehoda z Polska. Kamion čelně narazil do Kii a následně sešrotoval další auta

Před odbočkou na Olšova Vrata v táhlé zatáčce na poslední chvíli uviděli v protisměru jedoucí kamion z kopce směrem dolů. Jen rychlým úhybným manévrem do pravého jízdního pruhu, kde naštěstí zrovna nikdo jiný nejel, se podařilo zabránit čelní srážce.

„Nerespektování výstražných světel a práva přednosti v jízdě pro vozidla IZS je z naší zkušenosti celkem běžný jev, tato situace byla naštěstí ojedinělá a nestává se často,“ řekl Ing. Martin Kasal, tiskový mluvčí hasičů Královehradeckého kraje.

Případ už řeší i policie Karlovarského kraje, která po totožnosti řidiče pátrá. Tomu za nerespektování dopravního značení hrozí správní řízení a pokuta. 

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru