Nedávná nehoda Richarda Hammonda a její následné šetření asi nikomu neuniklo. Však se také poměrně dlouho nemluvilo o ničem jiném než o tom, že byl Hammond při děsivě vypadající nehodě jen krůček od jisté smrti. Ačkoliv Richard po nehodě strávil nějaký čas v nemocnici a pak doma s rozdrceným kolenem, dal se celkem rychle dohromady a už konečně opět může řídit.

Před nedávnem tak absolvoval první projížďku a k té si vybral svůj klasický Ford Mustang GT. Sám pak přiznal, že tohle byla jeho nejlepší jízda v životě. Ačkoliv jsme velmi rádi, že je slavný moderátor v pořádku a může tak pokračovat v natáčení, celá nehoda má ještě jednu, a ne moc příjemnou dohru.

Ovšem nikoliv pro Hammonda, ale pro pořadatele závodu. Těm totiž byla vyměřena pokuta ve výši pět tisíc švýcarských franků, tedy asi 114 tisíc korun. Pořadatelé totiž podle švýcarské automobilové federace Auto Sport Schweiz nedodrželi pravidla FIA a postupovali proti zájmům sportu. Celý problém tkví v tom, že pořadatelé neměli dostatečný přístup k Hammondovu autu, které tak před jízdou nemohlo být zkontrolováno, což by teoreticky mohlo nehodě předejít. Vůz navíc neměl dostatečné závodní vybavení, a tak neměl v závodě vůbec co dělat.

Přečtěte si také:  Saab stále žije. Jen ho vyrábí číňané a nesmí se jmenovat Saab

Hammond se k celé záležitosti ještě nevyjádřil a nás napadá jediné. Pozdě bycha honiti…