Před několika týdny svět obletěla zpráva o tom, že při závodech F1, respektive na startovním roštu těchto závodů už nebudou vedle monopostů stát všechny ty krásné slečny, kterým se říká „grid girls“. Podle vedení F1 se taková „dehonestace“ žen do dnešního moderního světa nehodí. Náš názor na tento nesmysl jistě dobře znáte a také jistě znáte náš názor na fakt, že všechny ty krásné holky nahradily děti.

A nešlo jen o krásky u F1. Podobně zareagovaly některé automobilky, když na nedávném autosalonu v Ženevě místo sexy hostesek povolaly lehce odtažité produktové manažery, kteří prý o automobilových novinkách mají větší přehled a jsou tak pro prezentaci značky větším přínosem. No, co na to říct? Asi snad raději nic…

O všechny ty krásky na rozžhavených startech F1 možná ale nepřijdeme. Tedy, jak se to vezme. F1 jako celek tyto slečny stále odmítá, ozvali se ale pořadatelé dvou velkých cen, kteří si stojí za tím, že bez nich to prostě nepůjde. Jednou z těch velkých cen, kde bychom se krásek možná měli dočkat, je Monako. Tou druhou pak Rusko.

Vedení F1 si prý již vyslechlo argumenty pro přítomnost grid girls na startu v Monaku a nijak výrazně se neohradilo. Vypadá to tedy, že v tomto případě s nimi počítat můžeme. Rusko sice oficiální žádost ještě nepodalo, ale ruský vicepremiér Dmitrij Kozak, který je zároveň šéfem komise pro organizaci Velké ceny, tvrdí, že když Monako, tak oni také. Navíc mají podle něj nejkrásnější ženy na světě, tak není důvod, proč je na start nepostavit. S tím tvrzením sice moc nesouhlasíme, ale máme pro něj pochopení.

Krásné holky k autům vždy patřily a hloupá genderově vyvážená doba by na tom přeci neměla nic měnit.