2021-genesis-gv60-elektromobil- (1)

Genesis představil odemykání skenováním obličeje a startování otiskem prstu

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Genesis - 25. 9. 2021


Dnešní doba spěje k čím dál větší digitalizaci, která se samozřejmě odehrává i na autech. Bezklíčový přístup a startování je už úplně běžné a rozšiřuje se i odemykání přes aplikaci v telefonu. Ale brzy už nebude potřeba ani klíč ani telefon. Genesis totiž plánuje podobně jako u mobilů odemykání auta tváří a startování otiskem prstu.

Značka Genesis, která je luxusní divizí koncernu Hyundai, se na evropském trhu hodlá předvést ve velkém. Už nyní si můžete modely Genesis objednat i u nás, ale oficiálně se na českém trhu showroomy otevřou až v roce 2022 nebo 2023.

Hyundai chystá v Evropě prodej luxusních modelů Genesis. Už teď si je můžete pořídit i v ČR

Nejnovějším modelem korejské značky je elektrický hatchback Genesis GV60, který se svým ovládáním ještě více přiblíží chytrému telefonu. Kromě dotekového displeje uvnitř, což je u dnešních mobilů naprostým standardem, totiž dostane i odemykání pomocí tváře.

Nový elektromobil totiž dostane funkci ‚Face Connect‘, která, pokud pomocí skenování tváře rozpozná toho správného člověka, auto odemkne. Kamera bude umístěna na středovém sloupku a fungovat bude pomocí technologie Near-Infra-Red. Díky tomu bude umět pracovat i v noci.

Jakmile vás auto pozná, automaticky se odemkne a nastaví se tak, jak jste si to pro sebe uložili. Mimochodem podobné přenastavení auta podle konkrétního řidiče umí třeba i Subaru Forester, ale odemknout a nastartovat neumí bez klíče neumí. U Genesisu se vám nastaví zpětná zrcátka, řidičovo sedadlo, audiosoustava, ambientní osvětlení anebo poslední zvolený jízdní režim.

K nastartování už vám pouhý obličej stačit nebude, k tomu budete muset využít tzv. ‚Fingerprint Authentication System‘. Jak asi tušíte, nový elektromobil aktivujete přiložením prstu na senzor, který přečte váš otisk a pokud bude souhlasit, auto připraví k jízdě.

Postupem času dostanou obě tyto funkce i další modely Genesis. Nemusíte se ale bát, klasické odemykání klíčem nebo aplikací v telefonu zůstane. Tyto novinky jsou ale vhodné zejména ve chvílích, kdy nemáte klíč kam dát – třeba při plavání anebo podobných outdoorových aktivitách. Třeba Land Rover toto řeší vodotěsným náramkem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru