Porsche se na závodech rallye příliš neobjevuje, o to zajímavěhší je, když se nějaké takové auto na start postaví. Příští týden se postaví trojice 911 na start již 83. ročníku nejslavnější soutěže – Rallye Monte Carlo 2015. Jednou z nich bude Porsche 911 R-GT za tým Team Tuthill Porsche. Za jeho volant se posadí François Delecour, další dva vozy obsadí Marc Duez a Romain Dumas.

V rámci této soutěže si totiž odbyde premiéru zcela nový R-GT Cup, což je pohár pro vozy GT s poháněnou zadní nápravou. Pilot závodního Porsche François Delecour k tomu pro server Autosport.com prozradil: „Účastnit se R-GT Cupu je skvělá příležitost. Je v něm několik skutečně pěkných soutěží, ale je jisté, že Rallye Monte Carlo z nich bude tou zdaleka nejnáročnější. Je velmi důležité, abychom tam zvítězili.“

François sice na startu Rallye Monte Carlo startoval již 18x, ale tento náročný podnik nepodceňuje a již pilně testuje, jak dokazuje přiložené video.

François Delecour se narodil 29. srpna 1962 ve městě Cassell v severní Francii. Je to známý automobilový závodník, který je známý nejen svou rychlostí, ale zejména svým velmi emotivním chováním. Nikdy se nestal mistrem světa, ale úspěchů má nespočet. Startoval v 96 závodech mistrovství světa, z toho čtyřikrát vyhrál a 19x se umístil na pódiu. Prošel továrníni týmy značek Peugeot, Ford a Mitsubishi. Posledním závodem v podniku MS v Rallye se stala Rally Great Britain 2002, při které těžce havaroval v Mitsubishi Lancer Evo VII, s jehož vývojem týmu pomáhal.

Letošní Rallye Monte Carlo se pojede od pondělí 19.ledna 2015 do neděle 25.ledna 2015. Jde již o 83. ročník. Jde o obtížný závod, protože se často mění podmínky, kdy suchý asfalt střídá mokrý asfalt, sníh či dokonce led. Soutěž se nyní vrátila do elitní společnosti mistrovství světa (WRC).