nehoda-Federico_Marchetti-Ferrari_812_Superfast
Foto: giovannimorici94_official @ instagram.com

Jezdit se špinavým autem je ostuda – tedy pokud venku nepanuje takové počasí jako posledních pár dní u nás. Pokud máte drahé anebo exkluzivní auto, dáte ho na očistu s největší pravděpodobností do nějaké ruční myčky. To udělal i fotbalový brankář Federico Marchetti, ale to byla chyba. Z myčky už se mu totiž auto vcelku nevrátilo.

Fotbalový brankář Federico Marchetti, který hraje za tým Janov CFC, si koupil parádní Ferrari 812 Superfast. Takové auto by ale rozhodně nemělo jezdit špinavé, ale když nemáte čas ho umýt, musíte to svěřit profesionálům. A udělal to i Federico. Své auto odvezl do ruční myčky, aby se mu o něj postarali, a mezitím šel na trénink.

Mytí auta proběhlo bez problémů, na tom nic zase tak složitého není, ale po cestě zpátky už to tak jednoduše nešlo. Podle internetového portálu Daily Mail totiž mělo auto po cestě zpět ošklivou nehodu. Zaměstnanec myčky měl totiž s fotbalistovým ferrari nabourat dokonce šest zaparkovaných aut a nakonec skončit ve svodidlech.

Přečtěte si také:  Řidič na londýnském mostě nezvládl své Ferrari 812 Superfast a naboural do svodidel

Nehoda se stala v pondělí a kromě škod na majetku se nikomu nic nestalo, nikdo při nehodě nebyl zraněn.

Ferrari 812 Superfast je jedním z nejrychlejších aut planety, což ostatně hrdě hlásá už v ne svém názvu. Pohání jej 6,5litrový motor V12, jehož výkone je 588 kW/800 koní a točivý moment vrcholí 718 Nm. Poháněna jsou přes automatickou převodovku pouze na zadní kola. Tento italský sporťák tak dokáže vystřelit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy, na dvoustovku zrychlí z místa za 7,9 sekundy a maximální rychlost je 340 km/h.