Londýn je plný supersportů a exkluzivních aut a jejich řidiči se tam s nimi rádi chlubí. Někdy ale nejen tak, že pomalou jízdou projíždějí ulicemi, ale naopak s plynovým pedálem až na zemi. A to se může vymstít, podobně jako řidiči Ferrari 812 Superfast z videa.

Řidič Ferrari 812 Superfast, které je opravdu rychlé nejen podle názvu, se projížděl Londýnem s outdoorovou kamerou připevněnou na hlavě. Když se v centru Londýna rozjížděl ze semaforů směrem na Lambeth Bridge, přišlápl plynový pedál víc, než bylo zdrávo. Následky toho byly rychlé.

Auto začalo protáčet kola, čímž se dostalo do smyku, který řidič nedokázal zvládnout. Auto nekontrolovatelně letělo do svodidel, do nichž následně nabouralo. Výsledkem je nejen samotná nehoda s vystřelením airbagů – a to je při pohledu na video hodně zajímavé – ale i to, že řidiče za to vyšetřuje policie. On sám totiž video sdílel na svůj instagramový profil, který už je ale v současné době soukromý.

Přečtěte si také:  Ferrari 458 Spider nabouralo v Londýně do Ferrari 812 Superfast a BMW M6 Gran Coupé. Škody jsou velké

Vyšetřován je nejen kvůli samotné nehodě, ale i kvůli tomu, že na mostě je limit maximálně 20 mil za hodinu (32 km/h). 

Mimochodem Ferrari 812 Superfast pohání 6,5litrový vidlicový dvanáctiválec s výkonem 588 kW/800 koní a maximum točivého momentu vrcholí 718 Nm. Díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h jen za 2,9 sekundy, na dvoustovce je od startu za 7,9 sekundy a jede až 340 km/h. Poháněna jsou výhradně zadní kola.