ford_TRANSIT-euro_NCAP

Ford Transit i Transit Custom uspěly v hodnocení Euro NCAP, zaměřeném na systémy aktivní bezpečnosti v užitkových automobilech

Od Tisková zpráva | Zdroj a foto: Ford, Euro NCAP- 20. 12. 2020 0

Ford Transit a Transit Custom patří z hlediska aktivní bezpečnosti k nejlepším lehkým užitkovým automobilům na evropském trhu, což vyplývá z hodnocení nezávislé organizace Euro NCAP.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: I když se na 5. etapu Prokop nevyspal dobře, drží si stále 9. místo celkově

V zájmu své nové iniciativy zkoušela Euro NCAP výkon a účinnost systémů aktivní bezpečnosti v devatenácti nejprodávanějších modelech lehkých užitkových vozů. Do analýzy zahrnula funkčnost automatického brzdění před jinými vozidly, chodci i cyklisty stejně jako technologii asistenta pro jízdu v pruzích, rozpoznávání dopravních značek a systémy sledování cestujících.

Ford Transit získal zlaté, Transit Custom stříbrné hodnocení. Euro NCAP jmenovitě vyzdvihla automatické brzdění Fordu. Jeho předkolizní asistent s detekcí chodců1 označila za jasně nejlepší ve své třídě.

Za rozpoznávání dopravních značek dosáhl Transit plného 100% skóre. Jeho systém automatického brzdění byl také označen jako nejlepší z hlediska ochrany cyklistů.

https://www.youtube.com/watch?v=FWkiiK87Dqw

„Víme, že bezpečnost reprezentuje pro firmy prioritu. Snaží se chránit své zaměstnance i další účastníky provozu,“ řekl Stuart Southgate, ředitel konstrukce bezpečnostních systémů ve Ford of Europe. „Máme velkou radost, že Euro NCAP ocenila šíři a efektivitu našich technologií aktivní bezpečnosti.“

Přečtěte si také:  Ford svolává do servisů miliony aut. Mají problém s převodovkou a mohou se samovolně rozjet

Všechny testované vozy jezdily na zkušebním polygonu zatížené na 50 procent svého nejvyššího užitečného zatížení, aby podmínky odpovídaly reálnému provozu. Zkoumala se efektivita automatického brzdění při dojíždění ke stojícímu či pomalu jedoucímu vozidlu, ale také případy, kdy vozidlo vpředu zabrzdí náhle. Euro NCAP testovala rovněž scénáře, kdy do vozovky náhle vběhne dítě, případně když jízdní dráhu zkříží chodec nebo cyklista.

Vedle zvýšení bezpečnosti provozu znamená další významnou přednost systémů aktivní bezpečnosti snížení nákladů, jež v důsledku nehod vznikají v souvislosti s opravami, prostoji a pojištěním.

https://www.youtube.com/watch?v=WRbMv-E60yg

„Vzhledem k faktu, že v Evropě jezdí miliony dodávek a rychle roste objem zásilek z internetových obchodů, představují systémy aktivní bezpečnosti v užitkových automobilech klíč k zlepšení bezpečnosti všech účastníků provozu,“ řekl Dr. Michiel van Ratingen, generální sekretář Euro NCAP. „Ford patří v užitkových automobilech mezi lídry evropského trhu a vynikající výkony Transitu i Transitu Custom nám dávají jistotu, že tyto vozy jsou odhodlány přispívat prostřednictvím svých nejmodernějších asistenčních technologií k bezpečnosti všech účastníků provozu na evropských silnicích.“

Přečtěte si také:  Ford Mustang GT500KR je nejsilnější Mustang, který si můžete koupit. Má přes 900 koní

Transit i Transit Custom nabízejí ucelený soubor asistenčních a bezpečnostních technologií včetně inteligentního adaptivního tempomatu s rozpoznáváním dopravních značek, s udržováním v jízdním pruhu a rovněž s hlídáním mrtvých úhlů nebo aktivního parkovacího asistentu.