Ford-B_and_O-Beosonic
Nová funkce Beosonic ve vozech Ford vybavených audiosystémem B&O umožňuje řidiči či spolucestujícímu nastavit zvuk přesně tak, jak chtějí, jediným dotykem.

Vzestup streamovacích služeb, audioknih a podcastů přinesl posluchačům včetně řidičů historicky bezprecedentní nabídku hudby i mluveného slova.

Přestože ale možnost přizpůsobit nastavení zvuku různým žánrům existuje už dlouho, ne vždy je to úplně jednoduché. Zejména za jízdy. Nová funkce Beosonic ve vozech Ford vybavených audiosystémem B&O umožňuje řidiči či spolucestujícímu nastavit zvuk přesně tak, jak chtějí, jediným dotykem.

Uživatel si může vybrat z několika akustických „prostorů“: jasný, energický, uvolněný nebo hřejivý. Lze také zvolit nastavení, které kombinuje prvky z různých prostorů, a přepínat mezi pěti přednastavenými režimy ekvalizéru: lounge, neutrální, party, podcast a vlastní.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Martin Prokop spotřeboval během Dakaru 4 600 litrů paliva a 150 litrů motorového oleje

„Ať už dáváte přednost klasické hudbě, nejnovějším hitům nebo oblíbenému podcastu, chtěli jsme, aby bylo snadné vychutnat si preferovanou volbu na maximum. Možnost upravit nastavení zvuku mají řidiči v autech už dlouho, ale Beosonic je intuitivnější,“ řekl Jan Schroll, manažer konektivity ve Ford of Europe.

Ford-B_and_O-Beosonic-1

Jak to funguje

Funkce B&O Beosonic umožňuje snadno nalézt preferovaný zvukový mix podle aktuální nálady nebo požadavků:

  • Jasný zvuk je lehký a řízný, s měkčími basy
  • Energický zvuk klade důraz na rytmus a basy, zvyšuje kontrast vokálů
  • Uvolněný zvuk má méně výšek i basů, hodí se jako podkres na pozadí
  • Hřejivý zvuk působí důvěrnějším a útulnějším dojmem
Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Druhá etapa Prokopovi nesedla, propadl se ze třetí až na třináctou pozici

Přednastavenými režimy lze rychle aktivovat specifické nastavení podle toho, co zrovna posloucháte. „Vlastní“ se vrátí k nastavení definovanému uživatelem, neutrální režim obnoví referenční nastavení zvuku B&O. Dvojím klepnutím na bílý symbol se aktivuje režim prostorového (surround) zvuku. Aktuální nastavení zůstávají uložena i po vypnutí motoru a dokonce i po odpojení baterie.

Zvuková zkouška v podání profesionálů

Při ladění, testování a cizelování ekvalizéru Beosonic použili akustičtí inženýři společnosti HARMAN rozmanitý seznam 25 skladeb. Opakovaně je poslouchali na místě i za jízdy. Kromě jejich cvičeného sluchu však „naslouchaly“ také nejmodernější měřicí přístroje a mikrofony.

Ford-B_and_O-Beosonic-2

„Značkám Ford a B&O je společný důraz na vynikající zvuk i design. Jsme velmi hrdí na to, že jednodotykový ekvalizér B&O Beosonic si díky Fordu poprvé nalézá cestu do automobilového audiosystému s intuitivním rozhraním, které usnadňuje cestu k podmanivému poslechu za jízdy,“ řekl Greg Sikora, ředitel konstrukce akustických systémů HARMAN.

Přečtěte si také:  Nový Ford Puma ST se představuje. Dostane stejnou techniku jako Fiesta ST

Audiosystémy B&O jsou k dispozici napříč modelovým portfoliem Fordu. Pro každý model se navrhují a ladí zvlášť. Funkce Beosonic je nebo bude postupně předinstalována ve vybraných variantách modelů Fiesta, Focus, Kuga a Puma s audiosystémy B&O.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments