ford_performance-kit-kompresor-novy_ford_mustang

Ford Performance představil kit pro nový Ford Mustang. Výkon zvýší nad 800 koní

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Ford - 13. 11. 2023


Začátkem listopadu se v Americe konala jedna z těch vůbec největších přehlídek úprav automobilů a tuningu obecně. Objevil se tu i Ford, který představoval mimo jiné kit pro posílení nového Mustangu. Představil velký kompresor, který výkon oproti sériovému autu zvýší o stovky koní!

Už sériový Ford Mustang nové generace má vyšší výkon než předchozí generace, ale pokud by vám to nestačilo, má pro vás Ford řešení. Jedním je to, že si koupíte rovnou výrazně výkonnější Mustang Dark Horse, tím druhým, že si na běžný Mustang pořídíte zajímavý kit.

Standardní Ford Mustang GT pohání pětilitrový osmiválec Coyote, který má o 22 kW/30 koní a 7 Nm lepší hodnoty než ta předchozí. Teď  se může pochlubit výkonem 358 kW/487 koní a točivým momentem 562 Nm. Pokud si připlatíte za sportovní výfukové potrubí s aktivními klapkami, poskočí výkon dokonce na 362 kW/493 koní a točivý moment na 566 Nm. Kit hodnoty, které bude motor produkovat, zvýší na 597 kW/811 koní! 

ford_performance-kit-kompresor-novy_ford_mustang-graf

Oddělení Ford Performance, které stojí i za modely Fiesta ST nebo Focus ST, představilo na letošní SEMA Show kit s názvem FP800S. V rámci toho dostanete snížený podvozek, výfuk Borla s čtyřmi koncovkami o průměru 127 mm, ale hlavně kompresor Whipple 6. generace a další úpravy na motoru. Jde o novou technologii dvojitého průchodu vzduchu, dvojitého průchodu vody a dvojitého mezichladiče, objemnějšího výměníku tepla, vysokoprůtokové čerpadlo mezichladiče, dvoupaprskové vstřikovače paliva s vysokým průtokem, vysokoprůtokové palivové lišty ze speciální slitiny, 92mm těleso škrticí klapky, 120mm dvojitý plnicí systém, duální vysokoprůtokové filtry a řídicí jednotku Tomahawk V2 flash s možností záznamu dat.

A výsledek? Překvapí. Vždyť díky tomuto kitu se hodnoty, které bude motor produkovat, zvýší na 597 kW/811 koní! 

Mimochodem, podle informací pracují ve Ford Performance i na podobném kitu pro Mustang Dark Horse.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru