ford-nabidne-tuning-pro-focus-st-a-fiestu-st

Ford Focus ST a Fiesta ST, oceňované hatchbacky značky Ford, budou ještě rychlejší díky oficiálním sadám na zvýšení výkonu od renomované společnosti Mountune.

V případě Fordu Focus ST přinese instalace sady zvýšení výkonu na 202 kW. To je o sedm kilowattů více než v případě Porsche Boxster. S upraveným motorem 2.0 EcoBoost zvládne Focus ST akceleraci z klidu na 100 km/h za méně než šest sekund, tedy o více než půl sekundy rychleji oproti sériové verzi.

Ford zároveň představuje sadu Mountune na zvýšení výkonu menšího modelu Fiesta ST. Jeho nejvyšší výkon vzroste po instalaci na 158 kW a zrychlení 0-100 km/h se zkrátí o 0,2 s, na 6,7 s. Tím Fiesta ST překoná například Mercedes-Benz SLK 200 AMG Sport 7G-Tronic Plus.

Úpravy se pozitivně odrazí rovněž na pružném zrychlení obou modelů. Zvýšení maximálního točivého momentu na 400 Nm v případě Focusu ST znamená zlepšení akcelerace 50-100 km/h na čtvrtý rychlostní stupeň o 0,8 s, na 4,9 sekundy; u Fiesty s točivým momentem 320 Nm se čas v identické disciplíně zkrátí o 0,7 s, na 5,7 s.

Instalace, kterou budou provádět prodejci Ford s autorizací od Mountune, bude trvat méně než 60 minut v případě Fiesty ST a méně než 90 minut u Focusu ST. Standardní záruka poskytovaná Fordem nebude tímto zásahem nijak dotčena.

„Modely Ford ST nabízejí už v sériovém provedení dechberoucí dynamiku, ale se sadami Mountune jsme z nich vymáčkli i poslední kapku radosti z jízdy a naservírovali ji na talíři příznivcům, kteří jsou posedlí dynamikou stejně jako my,“ řekl Tyrone Johnson, vedoucí konstruktér Ford Team RS.

Focus ST Mountune bude k dostání ve stříbrném či černém provedení a nabídne mimo jiné litinový přívod vzduchu do motoru, propustnější vložku vzduchového filtru, větší mezichladič a speciální kalibraci řídicí jednotky motoru. Verze pro Fiestu ST má modifikovanou základnu skříně vzduchového filtru se sekundárním vstupem vzduchu, propustnější vložku filtru a speciální kalibraci řídicí jednotky.

Sady Mountune pro Fiestu ST a Focus ST budou k dispozici na vybraných evropských trzích.

V ČR byly ceny obou sportovních modelů nedávno sníženy. Ford Fiesta ST je tak k mání již za atraktivních 429 990 Kč a Ford Focus ST za 659 990 Kč.