Ford Mustang je jedním z těch „nejameričtějších“ aut, která existují. Pod jeho kapotou má bublat pořádný atmosférický benzinový osmiválec a z jeho výfuků se má ozývat pořádně hromobití. Tak to zatím ještě je, i když si ho mlžete pořídit i se čtyřválcem. V budoucnosti by to tak ale být nemuselo…

Právě už aktuální generace, které se vůbec poprvé začala oficiálně prodávat i v Evropě, ustoupila z toho pořádného amerického „muscle car“. I když už v předchozích generacích se prodávaly menší motory než jen osmiválce. V posledních dvou generacích byly nejmenší atmosférické šestiválce. Jenže v nové generaci, která by měla přijít v roce 2021, by mělo být podobných věcí ještě více.

Podle informací serveru Automotive News prý nová generace dostane stejnou podvozkovou platformu jako SUV Ford Explorer či Lincoln Aviator. S tím souvisí fakt, že můžeme s největší pravděpodobností očekávat zástavbu pohonu všech kol, ale i hybridního pohonu. V dnešní době to není nic překvapujícího. Na jedné straně kvůli zákazníkům, kteří zpohodlněli a pohon všech kol kupují do všeho (navíc konkurenční Dodge Challenger GT ho nabízí), ale i kvůli přísným emisním předpisům Evropské unie. Na druhé straně by pod kapotou měl stále zůstat i pořádný americký vidlicový osmiválec.

Mimochodem Ford chystá i nový elektrický model SUV, které by mělo z Mustangu vycházet. To by se mělo začít prodávat už do dvou let.