Ford Fusion je takovým dvojčetem evropského Fordu Mondeo. Na americkém trhu se už nějakou dobu pohybuje a proto bylo nutné přijít s faceliftem. V rámci omlazování dostal nejen pozměněný design, ale také ostrou verzi V6 Sport AWD. Na tu si ovšem můžeme nechat zajít chuť.

Ford Fusion V6 Sport AWD 1

A není to jen tak nějaké ořezávátko. Přestože nedostal znáček ST, ani RS, pod kapotou amerického Fusionu Sport je šestiválec o objemu 2,7 litru s označením EcoBoost. To znamená přítomnost dvou turbodmychadel, výkon solidních 325 koní (239 kW) a točivý moment 476 Nm. Síla putuje přes automatickou převodovku na všechna čtyři kola. Je jasné, že bychom jako evropané nebyli asi nejsilnější trh, ale přeci jen fanouškovská základna pro rychlé Fordy je poměrně velká.

Fusion Sport je zajímavý také díky novému systému, který disponuje adaptivními tlumiči a dvojicí kamer. Kamery snímají povrch silnice a předpřipraví na nerovnosti tlumiče. Výsledkem by měla být stabilnější a pohodlnější jízda. Podobný systém na své palubě používá také vrcholný Mercedes-Benz třídy S.

Facelift modelu Fusion přinesl mimo nové verze také samozřejmě aktualizovaný vzhled. Nová je maska a světlomety. Fusion vyjíždí s bohatší výbavou a nové jsou také barvy a materiály v interiéru. Kde musíme škrabat, aby nám do Mondea také nainstalovali šestiválec? 🙂