Ford Focus WRC: legenda, se kterou jezdil Carlos Sainz je na prodej

Autor: Jan Karlík - 14. 3. 2016


Pokud jste fanoušky rally, sběratelé a nebo vaše srdce bije za modrý ovál, tohle vám nesmí uniknout. Na prodej je totiž legendární Ford Focus WRC, se kterým v roce 2001 jezdil Carlos Sainz. Je to nádherný kus automobilové historie, ale levné to úplně nebude, s tím můžete počítat.

Ford Focsu WRC 1

Tento konkrétní rallyový vůz byl postaven pro sezónu 2001 a jedním z jeho nejlepších výsledků je například druhé místo na Rallye Monte Carlo, za které může právě mistr volantu, Carlos Sainz. Nebyl ale jediný, kdo Focus WRC řídil, později s ním jezdil také skotský závodník Euan Thorburn. Nejedná se samozřejmě o vůz v úplně původním stavu, automobil prošel minulý rok zásadní opravou, v rámci které byl kompletně renovován motor i převodovka, a vůz kromě jiného dostal také nový lak. Takže samé dobré zprávy. Od té doby bylo s Focusem najeto do 300 kilometrů.

Pojďme se podívat na techniku, která sídlí pod kapotou. Závodní Focus té doby byl vybaven dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem. Vedle turbodmychadla byl motor vybavený také přímým vstřikem paliva. To všechno znamená maximální výkon 305 koní (224 kW) při 6 500 ot./min a točivý moment vrcholící hodnotou 550 Nm. To všechno je díky sekvenční převodovce a pohonu všech kol posíláno na silnici velmi efektivně. Pohotovostní hmotnost závodního Focusu je velmi sympatických 1 230 kg.

Jak už jsme avizovali na začátku, za kus automobilové historie a parádně zrenovovaný vůz něco zaplatíte. Britská společnost Hippo Motor Group si Focus WRC cení na £89 890, tedy něco málo přes 3,1 milionu korun českých.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek