Když se řekne Martini Racing, určitě je hned každému jasné, o co jde. Tahle závodní divize má sice základ u velmi dobrého alkoholického pití, ale díky skvělým vozům a lidem má za sebou skvělé motoristické úspěchy.

Pro letošní Goodwood Festival of Speed 2013 si připravili opravdu působivou přehlídku vozů. Bude jich celkem 14 a budou skvěle doplňovat 20. výročí historického závodu do vrchu, kterého se zúčastní třeba i nová Škoda Octavia RS. Celá přehlídka se bude konat od 11. do 14.července a společnost Martini kromě skvělých vozů přiveze prý také několik lahví, které budou sloužit jako uvítací drink pro hosty. 🙂

Přesuňme se pomalu k samotným vozům. Deset z nich bude spíše zaparkováno v paddocku a zbylé čtyři budou ukazovat svou sílu na závodní dráze. Mezi těmi čtyřmi bude i zbrusu nové Porsche 911 GT3 Cup, které samozřejmě ponese také barvy Martini Racing. A mimochodem, značka Martini touto akcí slaví 150 let své existence a 45 let úspěšného závodění. Opravdu stylová oslava, co říkáte?

Obchodní ředitel firmy Martini k tomu řekl: „Jsme hrdí na partnerství  s jednou s nejslavnějších motoristických událostí na světě. V Goodwoodu se podíváme na celých 45 let Martini Racing a to tím nejzajímavějším, čím to jen jde – 14 nádhernými vozy“.

Martini Racing je pro všechny dobře známý svým klasickým 3 barevným outfitem vozů. Za celých 45 let získal několik titulů, mezi nimiž jsou například první místa na závodech 24 hodin Le Mans, kde vyhráli hned třikrát za sebou, a také například závody Grand Prix. Velké úspěchy si Martini Racing odneslo i ze závodů WRC, kde se zapsali opravdu nesmazatelným písmem. Vyhráli celkem sedm světových titulů v letech 1987-1992, což je v celé čtyřicetileté historii WRC stále platný rekord.

A teď to, na co jistě čekáte. Představím vám všech 14 skvělých vozů. 🙂

Fantastická přehlídka, co říkáte? 🙂

Přečtěte si také:  V rámci závodu 1000 mil československých bude možné vydražit šlapací autíčko pro děti. Půjde o jediný kus svého druhu

-AR-