Fiat si ve videu a typicky po italsku vystřelil z tamní vlády a jejího nařízení

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Fiat - 20. 6. 2024


Italská vláda má poměrně přísná pravidla týkající se propagace a prodeje toho, co je z Itálie. A pocítila to jak Alfa Romeo, tak i Fiat. Obě automobilky musely hodně ustoupit ze svých plánů a ani jedna z toho není nadšená. Fiat na to proto vtipně zareagoval novým videem.

Alfa Romeo pocítila přísná vládní pravidla ve chvíli, kdy svůj nový model pojmenovala Milano. Jenomže vůz je vyráběn mimo Itálii a tamní zákony říkají, že co má na první pohled typicky italské pojmenování, musí pocházet přímo z Itálie. Jinak by spotřebitel mohl být klamán. Alfu Romeo to donutilo svůj model nakonec přejmenovat. Psali jsme o tom v tomto článku.

S výše popsanými pravidly se setkal i Fiat. Ten totiž uvedl a vyrobil mini italská autíčka s označením Topolino. Dokonce jim na dveře instaloval italskou trikoloru, byť jen v podání malého odznáčku. Jenomže Topolino je vyráběno v Maroku, což znamená, že nepochází z Itálie. Byť je jeho výrobcem italská značka. A proto vláda zakročila donutila Fiat z aut trikoloru sundat. Jinak by je vůbec nepustila z přístavu, kde zásilku těchto aut několik dní držela pod zámkem. O tom jsme psali v tomto článku.

Reakce italské značky na sebe ale dlouho nenechala čekat. A typicky kousavá a mírně sarkastická, tak, jak to Italové umí. Fiat na svém YouTube kanále zveřejnil reklamní video na Fiat 500e, tedy elektrickou verzi malé pětistovky. Jenomže autu na záběrech sundal veškerá loga a označení. Pro jistotu… A video komentoval tak, že tradiční italské auto nepotřebuje loga, vlajky nebo nápisy, když jej stejně každý pozná.

„Protože když má auto ikonický design, a navíc vždy představovalo radost ze života, může to být jedině Ital, může to být jedině Fiat,“ komentuje kousavě značka ve videu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru