2022-fiat_scudo- (9)

Nový Fiat Scudo je moderní a vyspělý vůz, který vychází z platformy Stellantis pro středně velké dodávky. K dispozici je s 100% elektrickým pohonem i vznětovým motorem poslední generace. Nové Scudo se tak stává druhým užitkovým vozem značky Fiat Professional, který je dostupný také v elektrické verzi. Společnost bude dělat novému modelu E-Ducato, který byl na trh uveden letos v dubnu. Široká nabídka pro naplnění potřeb různorodé klientely tvořené skutečnými profesionály, pro které je vozidlo pracovním nástrojem a zdrojem příjmů.

Právě pro naplnění těchto potřeb přichází nové Scudo s řadou funkcí, které z něj činí nejlepší model v dané třídě.

Přečtěte si také:  Chcete si koupit malé ojeté auto? Na tuto pětici byste si měli dávat pozor

Jeho prostřednictvím značka Fiat Professional opět přebírá vedoucí roli v segmentu lehkých dodávek kategorie D a vrací se k historickému názvu vozu vyráběného do roku 2016 v továrně společnosti Stellantis ve francouzském Hordainu, kde nahrazuje model Talento.

2022-fiat_scudo-2

PLNĚ ELEKTRICKÉ BATERIOVÉ VOZIDLO BEZ KOMPROMISŮ

Manifest „nekompromisního“ přístupu modelu Scudo spočívá ve vlastnostech elektrické verze, která se může pochlubit nejlepším dojezdem ve své třídě, a to až 330 km v cyklu WLTP. Elektrické Scudo je tak ideálním pracovním nástrojem pro všechny, kteří pracují ve městě a na předměstích.

Verze s nulovými emisemi se může pochlubit i jedinečnou flexibilitou z hlediska perspektivy pro klienta. Nabízí totiž dvě velikosti baterie – 50 a 75 kWh, nabíjení střídavým proudem o výkonu 11 kW a stejnosměrným proudem až 100 kW, kdy je možné větší z obou baterii nabít na 80% za pouhých 45 minut.

Přečtěte si také:  Test Volkswagen Crafter 2.0 TDI s automatickou převodovkou (2021)

Užitečná hmotnost je stejná bez ohledu na použité hnací ústrojí a patří mezi nejlepší v segmentu: objem nákladového prostoru dosahuje až 6,6 m³, užitečná hmotnost činí více než jednu tunu a tažná kapacita je 1000 kg.

2022-fiat_scudo-6

VŮZ PRO PROFESIONÁLY S KOMFORTEM A JÍZDNÍMI VLASTNOSTMI OSOBNÍHO VOZU

Cílovou skupinou nového modelu jsou profesionálové, kteří své vozidlo používají denně 8 hodin a více. Dalším faktorem, který byl ve fázi designu velmi důležitý, byl proto komfort. Cílem nového modelu Scudo je nabídnout práci bez zbytečného stresu, čehož je dosaženo prostřednictvím různých řešení, jakými jsou pozice řidiče podobná té v osobním automobilu, špičkové odhlučnění kabiny a minimální přenos vibrací.

Přečtěte si také:  WoodVANs vám udělá z Citroënu Jumper luxusní a praktický obytňák
  • Kompaktní vnější rozměry, délka pod 5 metrů u základní verze a výška 1,9 metru předurčují Scudo k univerzálnímu použití a zajišťují agilitu nezbytnou v městském prostředí
  • Head up displej poskytuje klíčové informace bez rozptylování řidiče a snižuje stres
  • Pozice řidiče je podobná osobnímu automobilu a přináší vynikající úroveň pohodlí, zatímco zvýšená poloha sedadla zajišťuje optimální výhled na vozovku. Snadný přístup je zajištěn ergonomickým schůdkem v kabině

Jízdní vlastnosti, komfort a filtrace odpružení jsou zajištěny za všech jízdních podmínek díky nezávislému zavěšení všech kol (zesílená přední náprava McPherson se stabilizátorem a šikmá lichoběžníková ramena pro zadní nápravu), které podporují pružiny s variabilní charakteristikou a adaptivní tlumiče odpružení (AMVAC), které mění svou charakteristiku podle světlé výšky vozidla.

2022-fiat_scudo-4

BEZPEČNOST: KOMPLETNÍ SADA ASISTENČNÍCH SYSTÉMŮ ADAS

Nové Scudo nabízí kompletní sadu bezpečnostních a asistenčních systémů ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Patří mezi ně:

  • automatické rozpoznávání dopravního značení
  • automatické nouzové brzdění v případě hrozící kolize
  • varování při opuštění jízdního pruhu, které informuje řidiče, jakmile vybočí z daného jízdního pruhu
  • monitoring mrtvého úhlu, který poskytuje upozornění na všechna vozidla nacházející se v slepých úhlech vnějších zpětných zrcátek
Přečtěte si také:  Průzkum ukázal, z jakých aut je nejlépe a naopak nejhůře vidět

Vozidlo je rovněž vybaveno systémem varování na překážky ve směru jízdy, varováním před čelním nárazem a praktickou zadní kamerou, která nabízí 180° panoramatický výhled, což maximálně usnadňuje parkování.

2022-fiat_scudo-1

Pro zajištění optimálního výkonu a lepší trakce za všech podmínek, např. sníh, bláto nebo písek, může být Scudo vybaveno systémem Grip Control.

Head-up Display řidiči poskytuje všechny důležité informace a zabraňuje mu, aby snížil svou pozornost na jízdu. Podporu řidiči při parkování poskytují přední a zadní parkovací senzory a zadní kamera, která je schopna poskytnout 180° rekonstruovaný pohled z ptačí perspektivy na zadní část, což usnadňuje parkování a přináší větší bezpečnost.

Přečtěte si také:  Modernizovaný Mercedes-Benz Sprinter se představuje. Nabídne nový pohon všech kol, 9° převodovku i Speed Delivery Door

GENIÁLNÍ MODULARITA

Nové Scudo bylo navrženo jako všestranné užitkové vozidlo, které však působí jako osobní automobil. Nabízí chytrá řešení i kompaktní rozměry. Nové Scudo je k dispozici také ve verzi pro přepravu cestujících, a to jak pro firemní, tak i soukromé účely. Interiér je plně konfigurovatelný a nabízí až 9 míst. Sedadla jsou sklopné pro zvětšení přepravní kapacity podle potřeby. Díky skládací přepážce umožňuje proti standardní dodávce přepravu dalších tří cestujících.

2022-fiat_scudo-7

 

Jednou ze silných stránek modelu jsou samotné rozměry: výška 1,90 metru umožňuje snadný přístup do podzemních garáží. V kombinaci s délkou 5 metrů až 5,3 metru ve verzi Maxi se jedná o vozidlo, které „převeze cokoli a dojede kamkoli“. K dispozici – pro specifické potřeby ve městě – je také exkluzivní verze „S“, která v sobě skrývá všechny výhody modelu Scudo na délce pouhých 4,6 metru.

Objemy nákladového prostoru činí 4,6, 5,3 nebo 6,1 m³ v závislosti na rozvoru. Nosnost dosahuje až 1,4 tuny. Před sebou tak máme naprosto nekompromisní Scudo.

Přečtěte si také:  Nová generace dodávky Ford Tourneo Connect se představuje. Jde o výsledek spolupráce s Volkswagenem

Nový model se vyznačuje také speciálním modulárním řešením kabiny Moduwork, které umožňuje přeměnit sedadlo spolujezdce na pracovní místo nebo prodloužit již tak velkorysý nákladový prostor. Díky řešení Moduwork lze přepravovat předměty o délce až 4 metry (verze Maxi), přičemž užitečný objem vzroste o 0,5 m3 na celkových 6,6 m3. Vozidlo je proto dostatečně flexibilní pro všechny požadavky a všechny druhy profesionálů, od opravářů hydrauliky a stavitelů lodí až po doručovatelské služby.

2022-fiat_scudo-5

KONFIGURACE A HNACÍ ÚSTROJÍ

Poctou pověsti flexibilního a víceúčelového vozu jsou i čtyři konfigurace (Van, prodloužená kabina, kabina s platformou a Combi M1), tři stupně výbavy (Easy, Business a Lounge), čtyři vznětové motorizace a elektrické hnací ústrojí. S elektrickým pohonem je k dispozici celá řada, od dodávky po kabinu, prodlouženou kabinu a kombi s až 9 místy k sezení. Takto široká nabídka zvyšuje atraktivitu modelu Scudo, které může sloužit pro přepravu cestujících nebo zboží, jako společník všech řemeslníků, a dokonce i cestovatelů.

Nabídka hnacích ústrojí vyhoví všem potřebám. Kromě elektrické verze – vybavené elektromotorem o výkonu 100 kW/136 koní – jsou k dispozici také čtyři vznětové motory: 1,5 litru s výkonem 102 koní nebo 120 koní v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou; 2,0 litru s výkonem 145 koní v kombinaci s osmistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou nebo 177 koní ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Přečtěte si také:  V dodávce pro tři pasažéry jich po D1 jelo 16. Řidič s lidmi v nákladovém prostoru boural

Nové Scudo je připraveno stát se velkým jménem v segmentu lehkých dodávek kategorie D. Řada je schopna naplnit požadavky jak samostatně výdělečných osob, tak i manažerů vozových parků, to vše díky efektivním řešením, které zaručují kontinuitu podnikání a ziskovost. Zařazení verzí s nulovými emisemi do nabídky Scudo je také dalším kouskem do skládačky postupné strategie elektrifikace řady Stellantis. Očekává se, že právě tyto verze přitáhnou zájem podnikatelů, kteří dbají na ziskovost svého podnikání a zároveň respektují naše životní prostředí.

Přidat komentář