V předvečer začátku ženevského autosalonu je již tradicí vyhlášení evropské ankety Auto roku. Nejinak tomu bylo i letos. Výsledky ankety byly vyhlášeny krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. O tom jsme vás již v rychlosti informovali na našem facebooku.

Test Opel Astra

O titul evropského krále silnic letos bojovalo více než 40 automobilových novinek, ze kterých v prvním kole vzešla sedmičlenná skupina finalistů, složená z vozů všech automobilových tříd a segmentů. Mezi finálovými vozy byly: Audi A4, BMW řady 7, Jaguar XE, Mazda MX-5, Opel Astra, Škoda Superb a Volvo XC90. Vítězem ale mohl být pouze jediný automobil.

O výsledku ankety hlasovala odborná porota 58 novinářů z 22 zemí světa, mezi kterými je jedním hlasem zastoupena také Česká republika. A jak jednotlivé vozy dopadly? Na to se můžete podívat v přiložené tabulce:

Pořadí Vůz Počet bodů
1. Opel Astra 309
2. Volvo XC90 294
3. Mazda MX-5 202
4. Audi A4 189
5. Jaguar XE 163
6. Škoda Superb 147
7. BMW řady 7 143

„Nová Astra reprezentuje start nové etapy Opelu a vítězství v nejprestižnější novinářské anketě jasně dokládá, že jsme na dobré cestě,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pro nás velkou ctí vyhrát anketu, ve které rozhodují špičkoví motorističtí novináři z tolika různých zemí.“

Opel Astra je v podobných anketách velmi úspěšným vozem. Na titul evropského Auta roku totiž navazuje například vítězstvím ve slovenské anketě Auto roku nebo druhým místem v české anketě Auto roku. My samozřejmě gratulujeme!

car-of-the-year-COTY_2016