Jag_I-PACE_ECOTY_Image_Logo_040319

Elektrický Jaguar I-PACE byl zvolen Evropským autem roku pro rok 2019. Je to zároveň poprvé, co značka Jaguar získala tuto vytouženou cenu.

Elektrické SUV od značky Jaguar vyhrálo nad šesti finalisty. Mezi ty patřily Alpine A110, Citroën C5 Aircross, Ford Focus, Kia Ceed, Mercedes-Benz třídy A a Peugeot 508. I-PACE se může jako jediný pochlubit nulovými emisemi.

Porota Evropského auta roku se skládá ze 60 motoristických novinářů z 23 zemí a cena se uděluje za technickou inovaci, design, výkon, hospodárnost a poměr ceny a kvality.

„Vyhrát Evropské auto roku je pro nás velkou poctou. Je to cena pro náš první elektrický automobil a zároveň i první pro značku Jaguar,“ řekl Prof.Dr. Ralf Speth, Chief Executive Officer Jaguar Land Rover a dodává: „I-PACE byl navržen a vyroben ve Velké Británii od začátku do konce. Jde o nejvíce technologicky vyspělý elektrický vůz. Vítězství v Evropském autě roku je čestným a skutečným uznáním toho, co náš tým světové třídy vytvořil.“

Tento model navíc zaznamenal v celosvětovém měřítku velký prodejní úspěch. Do 31. ledna 2019 bylo zákazníkům dodáno více než 8000 vozů – 75 % z nich je v Evropě. Technici navrhli vůz tak, aby plně využil svého elektrického pohonu a lehké hliníkové konstrukce. Zákazníkům nabízí výkonnost sportovních vozů a praktičnost SUV.

Jaguar představil nové elektrické SUV, nový I-Pace nabídne dojezd až 480 km

Nabíjení modelu je pro zákazníky snadné. Mohou využít veřejnou dobíjecí službu společnosti Jaguar, přístupnou prostřednictvím vyhrazené aplikace nebo pomocí klíče RFID. Nabíjecí balíčky na míru a tarify sestavené do jednoduchého měsíčního účtu poskytují zákazníkům vozu I-PACE přístup k více než 85 000 nabíjecích stanic po celé Evropě.

Jaguar I-PACE získal více než 55 cen od té doby, co byl před rokem uveden na trh. Patří mezi ně německé, norské a britské Auto roku, Elektrické auto roku podle magazínu TopGear od BBC, Ekologické auto roku v Číně nebo cena ECOBEST, již zaštiťuje Autobest.