Evropskou verzi Toyota Yaris koupíte brzy také v Americe

Autor: Pavel Srp - 26. 6. 2012


Společnost Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) dnes oznámila, že od května 2013 zahájí výrobu úspěšného kompaktního modelu Toyota Yaris pro export do USA, Kanady a Portorika. Plánovaný roční objem vývozů je přibližně 25.000 kusů.

„Jsme velice hrdí na to, že jsme byli vybráni jako hlavní výrobní zdroj modelu Yaris pro severoamerické trhy,“ uvedl Makoto Sano, prezident TMMF. „Vnímáme to nejen jako stvrzení kvality vozů vyráběných týmem našich pracovníků zde v TMMF, ale zároveň i jako novou a důležitou obchodní příležitost pro náš závod, což dále posiluje postavení TMMF coby významného vývozce v rámci Francie.“

Montáž vozů Yaris pro zákazníky v Severní Americe si vyžádá další investice do TMMF v objemu 8 mil. eur. Tato investice je nezbytná k výrobě vozů dle specifických požadavků nového trhu, včetně zástavby zážehového motoru 1,5 l určeného speciálně pro severoamerické trhy, automatické převodovky, rozdílů ve tvarování zadního nárazníku a dalších položek daných konkrétními místními předpisy. Do zemí Severní Ameriky se budou vyvážet pouze verze se zážehovým motorem.

Novou zprávu komentuje Didier Leroy, prezident a CEO Toyota Motor Europe: „Vývoz jednoho z našich globálních modelů vyráběných v Evropě stvrzuje naše zasazení vyrábět v Evropě v souladu s naší globální vizí, díky které jsme se dostali do čela vývoje malých a středně velkých modelů.“ Dále doplnil: „Stavíme na desetiletých zkušenostech a nashromážděném know-how, stejně tak jako zkušenostech s výrobou plně hybridní varianty modelu Toyota Yaris. Vývoz modelu Yaris s klasickým zážehovým motorem do Severní Ameriky dále potvrzuje roli TMMF coby skutečného globálního hráče v rámci automobilky Toyota.“

Toyota Yaris současné generace se v Evropě představila v létě roku 2011. Po ní v červnu 2012 následovala varianta Toyota Yaris Hybrid. Za období od ledna do května 2012 byl u modelu Yaris zaznamenám 22% meziroční nárůst evropských prodejů.

Tisková zpráva/-PS-


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru