policie-superb-radar

Elektromobilista s Teslou se po D1 prohnal rychlostí vyšší než 200 km/h. Přijde o řidičák

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 16. 3. 2022


Řidiči spalovacích aut si z elektromobilistů často utahují, že kvůli omezené kapacitě baterií jsou brzdou provozu. Hlavně na dálnicích, kde elektromobil často potkáte v pravém pruhu v rychlosti kolem 110 km/h. Není na tom nic špatného, vždyť minimální rychlost pro jízdu na dálnici je 80 km/h. A pokud zůstanou v pravém pruhu, je jejich věc, jak jedou. Jak ale ukazuje případ řidiče Tesly Model S z D1, když už se elektromobilista odváže a má nabité baterie, může se snadno dostat do křížku s policií.

Policejní hlídka změřila velmi rychle jedoucí elektromobil v pondělí 14. března k večeru. Radar umístěný v policejní Škodě Superb naměřil Tesle rychlost 213 km/h, přičemž jen připomínáme, že na českých dálnicích je maximální povolená rychlost 130 km/h.

Přečtěte si také:  Ministerstvo dopravy zvažuje zvýšení rychlosti na dálnicích. Někde by se prý mohlo jezdit až 150 km/h

„Policejní hlídka vozidlo ke kontrole a zadokumentování dopravního přestupku zastavila v prostoru na 104. kilometru ve směru na Prahu. Šestačtyřicetiletý řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla. Policisté u řidiče také provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ řekla k případu krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková.

tesla-policie

Vzhledem k tomu, o jak vysoké překročení rychlosti šlo, nebylo možné s řidičem tento přestupek vyřešit na místě. Při následném jednání se správním úřadem se může těšit na pokutu ve výši až 10 00 Kč, pět trestných bodů a také na ztrátu řidičáku, a to až na rok.

Přečtěte si také:  Škoda Superb bude mít elektrickou alternativu. Přijede už za pár let

Čírtková k tomu dodala: „Jízda takovou rychlostí po dálnici D1 je neuvěřitelným hazardem. Řidič s vozidlem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla. Tento řidič tak svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.“