Škoda Superb iV

Škoda Superb bude mít elektrickou alternativu. Přijede už za pár let

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Auto Bild - Foto: Ondřej Lilling - 10. 3. 2022


Škoda aktuálně nabízí jeden elektromobil se dvěma možnými karoseriemi: Enyaq iV a Enyaq Coupé iV. Tak to ale nezůstane a budou se objevovat další, třeba i ten velikosti Superbu.

O tom, že Škoda bude rozšiřovat nabídku elektromobilů, se mluví už dlouho. Žádné oficiální detaily ovšem zatím známy nejsou. Ovšem několik slov k tomu před časem řekl například marketingový šéf škodovky, Martin Jahn.

Škoda prý plánuje elektrický kombík velikosti Octavie i další elektromobily

Podobné informace mají i zástupci německého magazínu Auto Bild, kteří mluví o tom, že v roce 2026 přijde elektrická alternativa k nové generaci Škody Superb (ta by měla přijet už v příštím roce). Mělo by jít o auto s klasickou karoserií, nikoliv tolik módní SUV. Podle německých novinářů bychom prý měli očekávat základní cenu do 35 tisíc eur, což je necelých 900 tisíc korun. To je ovšem v dnešní době hodně odvážné…

Přečtěte si také:  Faceliftovaná Škoda Kamiq už se prohání po silnicích, máme špionážní foto. Ukáže se příští rok

Základem pro takové auto by mohla být platforma MEB, kterou Volkswagen koncern v současnosti pro podobné modely používá, ale také úplně nová platforma SSP (Scalable Systems Platform), jenž se teprve chystá. Volkswagen už o ní ale v konceptu elektrického sedanu Trinity mluvil.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek