Ford už několik měsíců láká na něco, co v mnohých vzbuzuje velké emoce. A ne vždy úplně pozitivní emoce. Americká automobilka totiž brzy představí první plně elektrický pick-up F-150.

Pick-up, který je hlavně na práci, je něco jako symbol „chlapáctví“. U toho amerického má mít pod kapotou pořádný motor a najednou přijede jako elektromobil. I když totéž se stalo i u Harley-Davidson, který před nedávnem také představil elektrickou motorku.

Ford si je těchto reakcí vědom a chce s nimi co možná nejúčinněji bojovat. Proto se rozhodl, že na jedno americké vlakové nádraží pozve několik desítek majitelů klasických pick-upů s modrým oválem ve znaku. Jsou to chlapi jak se patří a právě těm chce Ford nový elektrický pick-up prodávat. Ale jak je přesvědčit, že fakt, že z pick-upu udělal elektromobil, neznamená, že je k ničemu? Vlastně hodně zajímavě.

Dwayne Johnson věnoval svému dublérovi zbrusu nový pick-up Ford F-150

Na stejné místo jako tuhle partu milovníků pick-upů totiž přivez i prototyp elektrického F-150 a s ním i Lindu Thang, která je za vývoj modelové řady F-150 zodpovědná. Právě tahle dáma pak nechala nový elektromobil zapřáhnout před velký nákladní vlak a prostě se rozjela. A celkem bez problémů! Vlastně chápeme to nadšení přihlížejících, protože pohnout takovým kolosem asi chce nějakou tu sílu. Bohužel však nevíme konkrétně jakou, protože automobilka technické parametry chystané novinky zatím tají.

Následně ale Linda požádala všechny přítomné, aby i se svými auty najeli do nákladového prostoru vlaku. Celková hmotnost soupravy pak byla více než 435 tun, ale i s nimi si Ford F-150 EV poradil celkem bez problémů! Jen netušíme, jak to celé udrželo lano nebo spíše kurtna, která spojuje vlak a auto. A jak ten vlak vlastně zastavili, když v jednom ze záběrů je vidět, že se hýbe už svépomocí a auto nemá kam uhnout. Ve výsledku se ale nic nestalo a Ford ukázal, že jeho chystaný elektromobil rozhodně bude stát a pozornost.