aston-martin-db5-junior (3)

V dnešní době je radost být dítětem. Už i automobilky totiž pochopily, že v dětech, respektive jejich rodičích, je obrovská kupní síla a tak se posledních pár let předhánějí v tom, co zajímavého pro malé zákazníky nabídnou. Svou troškou do mlýna se rozhodl přispět i Aston Martin, který si připravil zmenšenou verzi krásného modelu DB5. Je elektrická a (naštěstí pro tatínky) uveze i dospělého.

Aston Martin DB5 Junior vznikl ve spolupráci s výrobcem šlapacích a elektrických aut Little Car Company, který se postaral hlavně o pohon. Elektromotor poskytne malému autu výkon necelých 7 koní a řidič má k dispozici tři jízdní režimy: Novice, Expert a Race. Každý režim přes pedál na kola pustí jinou dávku energie a tedy i jiný výkon. Základní režim  nabídne i možnost dálkové deaktivace auta a to až na 30 metrů. To se může hodit, když rodičům jejich malý jezdec ujede.

Přečtěte si také:  Chcete být jako James Bond? Aston Martin vám nabídne filmové DB5 se všemi vychytávkami

DB5 Junior ale není jen pro děti. Auto měří na dílku bezmála tři metry a nabídne dvojici sedadel. Maximální rychlost 270 kilogramů vážícího auta je 48 km/h. Na jedno dobitá DB5 Junior ujede asi 32 kilometrů. Záleží ale na zvoleném jízdním režimu. Může to tak být i polovina. Baterie jsou vyjímatelné a dobíjí se tak mimo vozidlo. Jak vidno, nejde tak úplně o hračku a pokud je v rukou dětí, je potřeba na ně dávat velký pozor. O zastavení se starají čtyři kotoučové brzdy, schované za 10palcovými drátěnými koly.

Automobilka si připravila ještě upgradovanou verzi auta, která má elektromotor o výkonu až 10 kW a k tomu jeden extra jízdní režim, který zvýší maximální rychlost. Jak konkrétně ale Aston Martin neprozradil. Nabídne také možnost nechat si auto postavit výhradně z uhlíkových vláken, se samosvorem nebo s baterií navíc.

Přečtěte si také:  V Česku vznikají šlapací autíčka v podobě klasických škodovek. Koupit je můžete i svému potomkovi

A cena? No, nic levného to podle očekávání není. Ceník startuje na 35 000 librách, tedy asi milionu korun. Upravená a výkonnější verze vyjde už na 45 000 liber, tedy 1,3 milionu korun. Výroba začne během příštího roku.