Elektrické Porsche Taycan si připsalo nový rekord. Je k nevíře, že se při něm řidiči nemotala hlava

Autor: Anina Russová - Zdroj: Race Of Champions - Foto: Porsche - 4. 5. 2022


Rekordy ve světě aut jsou různé a musíme si postupně zvykat na to, že si je postupně budou připisovat elektrická auta. Jeden takový rekord má nově zapsané i elektrické Porsche Taycan Cross Turismo, jehož řidič zvládl 69 donutů za sebou a bez zastavení. Neobešlo se to ale bez problémů, rekord padl až na druhý pokus.

O rekordní jízdu, pokud se to tak dá označit, se postaral zkušený pilot a kaskadér Terry Grant 3. února na zamrzlém moři u švédského Pite Havsbad. Na jednu stranu měl led při pokusu o rekord trochu pomoci, ale ukázalo se, že to s tou pomocí tak slavné nebude. Ano, auto po něm lépe klouzalo, ale zároveň led zahřívalo, což jej postupně rozpouštělo.

Při prvním pokusu se tak auto samo zastavilo, protože ledové kousky a voda oslepily některé senzory, které to vyhodnotilo jako nehodu. Pneumatiky a zvyšující se teploty, které rozpouštěly led, pak z původně poměrně hladké plochy udělaly malý tankodrom.

Přečtěte si také:  Elektrický Ford Mustang Mach-E se zapsal do Guinnessovy knihy třemi světovými rekordy

Na druhý pokus už ale šlo vše hladce, a tak má Guinessova kniha rekordů nový záznam. Nutno dodat, že byl proveden naprosto sériovým a plně nabitým autem.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *