Porsche Mission E
Porsche Mission E

Porsche má v plánu přivést elektřinu do mnoha modelů a z některých udělat také elektromobily. To se naštěstí zatím prý nebude týkat legendy v podobě 911. O tom, co se v oblastí elektrifikace chystá, se rozpovídal výkonný ředitel (CEO) Porsche Oliver Blume. 

Porsche nabízí elektrifikované modely už nyní, jde ale „pouze“ o plug-in hybridy, na ryzí elektromobil se zatím čeká. Už teď ho ale Porsche vyvíjí.

Pilně se již testuje také nová generace Porsche 911, stále však zamaskovaná a stále tajně. I když je design připraven na plug-in hybridní techniku, podle Blumeho není vůbec jisté, zda nakonec do sériové výroby taková verze půjde. Jedním z důvodů toho, proč ne, je prý vysoká hmotnost baterií. S jistotou je však možné říci, že čistě elektrické Porsche 911 v příští generaci 100% nebude.

Elektromobily ale v nejbližší budoucnosti chystá Porsche minimálně dva. Tím prvním bude elektrický sedan, jehož předobrazem má být koncept Mission E. Následovat by ho jen o něco málo později měl i čistě elektrický Macan.

Podle designéra Michaela Maura, šéfa designu Porsche, není takový elektromobil vůbec jednoduché navrhnout. Vzhled je prý totiž až ze 70 % svázán různými předpisy, nařízeními, ale také požadavky na prostor pro posádku i její zavadla a v neposlední řadě je třeba přemýšlet také o tom, kam by se umístily velké a těžké baterie. Slibuje však, že i čistě elektrická Porsche budou ta Porsche, která z hlediska designu dobře známe.