Lamborghini Sterrato

Elektrická Lamborghini určitě budou, ale nikdy prý nebudou ani náznakem napodobovat spalovací auta

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Lamborghini, Top Gear - Foto: Lamborghini - 12. 6. 2024


Někteří politici, ale i automobilky v posledních týdnech otevřeně mluví o tom, že povinná elektromobilita možná není tou správnou cestou. Faktem ale je, že výrobci už s uvedením elektrických aut počítají a Lamborghini není výjimkou. Zatímco ale řada sportovně šitých elektromobilů nějakým způsobem napodobuje spalovací auta, třeba Hyundai Ioniq 5 N zvukem, ale i falešným řazením, Lamborghini na to půjde jinak. Jak konkrétně, to pro Top Gear naznačil Rouven Mohr, technický ředitel Lamborghini.

Zrovna u Lamborghini je nástup čistě elektrického supersportu zatím lehce nejistý, už je však potvrzeno, že se nebude snažit napodobit nic z toho, co od italské značky známe. Mohr ostatně zdůraznil, že nelze přejít na elektrická nebo hybridní auta a tvářit se, že se od dob dvanáctiválců vůbec nic nezměnilo.

Zmínil také, že automobilky jako právě například Lamborghini, čeká dlouhá cesta a velké hledání toho, co bude fungovat. A hlavně takového konceptu, který bude zákazníky bavit a přiměje je k tomu, aby si koupili nové auto. A to, co elektromobily nabízí, to často až dechberoucí zrychlení, nestačí.

„Charakter auta určují jiné věci než zrychlení z 0 na 100 km/h. To není to, co stojí za faktem, jestli je auto zábavné. Byť jde o hodnotu, kterou se ohání každý výrobce. Elektromobily jsou pro monumentální zrychlení jako dělané, ale často to u této hodnoty také končí. Máme pár zajímavých nápadů a během příštího roku nebo dvou je představíme světu,“ prozradil Rouven Mohr.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru