Dramatické chvíle čekaly na službu konající hlídku dálničních policistů Pravy, kteří 28. února 2019 ve večerních hodinách dohlíželi nad provozem na královéhradeckém úseku dálnice D11. Riskantní vysokou rychlostí je totiž ve směru z Prahy na Hradec Králové předjel muž ve vozidle Volkswagen Passat s polskou registrační značkou. Policisté nezaváhali ani na moment a muže začali pronásledovat.

Vozidlo řítící se rychlostí 201 km/h krátce poté dostihli a za použití výstražného světelného a zvukového znamení riskantní jízdu muže cizí státní příslušnosti ukončili. Po odečtení tolerance byla výsledná rychlost jízdy 194 km/h. Vzhledem k tomu, že v daném úseku je povolená rychlost 130 km/h, překročil ji řidič o 64 km/h.Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Test na přítomnost drog v těle byl rovněž negativní.

Řidič se na základě platné legislativy dopustil přestupku. Oznámení o přestupku bude postoupeno k dalšímu projednání na místně příslušný správní úřad. Vzhledem k tomu, že řidič je cizí státní příslušnosti, byla řidiči uložena kauce ve výši 7000 Kč. V tomto případě je kauce chápána jako jistina pro případ, že by se řidič nedostavil k projednání spáchaného přestupku ke správnímu orgánu.

Ještě rychlejší byl řidič, který policisty před pár dny předjel rychlostí dokonce 217 km/h. Stalo se tak na dálnici D6, konkrétně na 162. kilometru a v tomto případě šlo o řidiče Audi. Ani v tomto případě řidič pokutě neušel. Za takovou lehce zběsilou jízdu mu hrozí sankce od 5 do 10 tisíc Kč a také zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.