Po devíti měsících vyšetřování policisté zjistili, co stálo za vážnou hromadnou dopravní nehodou z února letošního roku. Jak se ukázalo, šlo pouze o hloupý nápad, jehož následky ale dva mladíci absolutně nedomysleli. Za to jim hrozí až pět let vězení.

Vše začalo právě tím nápadem zapálit hromu asi 20 starých pneumatik a to navíc přímo pod mostem dálnice D10, konkrétně na 66. kilometru. Podle vyšetřování to vypadá, že ti dva vůbec nevěděli, co se může stát. Nakonec ale mohou být rádi, že to dopadlo ještě docela dobře. Při hromadné nehodě, která se stala 1.2. letošního roku, nikdo nezemřel, záchranáři ale museli zajistit ošetření devíti lidí. Celkem na místě bouralo 15 aut. Dalších šest řidičů to na poslední chvíli stačilo ubrzdit. Ale opravdu jen o centimetry.

Za hromadnou nehodu na dálnici D10 nemůžou řidiči, ale někdo, kdo pálil pneumatiky

Kvůli požáru nebylo na dálnici prakticky vidět na krok. Z pneumatik vycházel hustý černý dým, který fungoval jako clona. Řidiči, kteří havarovali, neměli možnost reagovat.

Celková škoda nehody, jak na autech, tak na dálnici a mostní konstrukci, byla vyčíslena na 2,3 milionu korun. Oba mladíci byli už obviněni a to z obecného ohrožení z nedbalosti, za což jim hrozí až pět let za mřížemi.