Dva Davidové proti jednomu Goliáši. Top Gear porovnal Audi, Porsche a Mercedes-Benz

Autor: Anina Russová -   7. 4. 2019


Na první pohled jde možná o dost zvláštní porovnání, respektive sprint, ale upřímně přiznáváme, že jsme dlouho neviděli zajímavější. V Top Gearu, který se poslední dobou potýká s poklesem sledovanosti i oblíbenosti a hlavně s další výměnou moderátorů, se rozhodli proti sobě postavit dvě čistokrevná sportovní auta a jednoho „Hulka“.

Ty sportovní kousky zastupuje Porsche Cayman GTS a Audi RS 3. Hulka v pravém slova smyslu zase zastupuje fantastický Mercedes-AMG G 63. Už chápete to naše překvapení? Ta auta, tedy hlavně v porovnání s mercedesem, jsou naprosto rozdílná! Porsche je poháněné přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,5 litru. Jeho výkon je 365 koní a točivý moment 420 Nm. Cayman zvládne z klidu na 100 km/h zrychlit za 4,1 sekundy. To je ovšem hodnota verze s  automatickou převodovkou PDK. S manuální převodovkou je zrychlení o 0,5 sekundy pomalejší.

Test Toyota GT86 (2019)

Jakkoliv víme, že jde o Porsche, tedy definici řidičského nebe, v tomto případě jde o nejslabší článek celého souboje. Jak je to možné? Na to nám znovu odpoví čísla, ale pak i to video z natáčení. Než se k němu ale dostanete, měli byste znát hodnoty i dalších dvou aut. Teď přišel čas na seznámení se s Audi RS 3. Přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru, který má pod kapotou sklízí pochvalná slova od majitelů, samotné automobilky i motoristických novinářů. Jeho výkon je 400 koní a točivý moment 480 Nm. Do karet Audi hraje i pohon všech kol, díky kterému sprint na 100 km/h zvládne za 4,1 sekundy.

To jsou ti dva Davidové. A co Goliáš? Obrovské, hranaté, ale zatraceně působivé auto. Oproti svým konkurentům je asi o tunu těžší a nemá nijak dobrou aerodynamiku. Má ale přeplňovanou V8 o objemu 4 litry, která je naladěná na výkon 585 koní a točivý moment 850 Nm. Ty rozdíly v hmotnosti a výkonu nemohou být markantnější!

Fakt je, že mercedes sprint nevyhrál, jak už asi tušíte, vítězem je rychlá Audi. Ovšem ve videu uvidíte, že mercedes byl poražen opravdu jen o malý kousek. Kdyby byla testovací dráha delší, dost dobře by se mohlo stát, že by se tenhle mastodont před Audi ještě dostal. Na kdyby se ale nehraje. :)

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *